Re-Act w obiektywie Lidii Popiel

Re-act Fashion, sesja by Lidia PopielRe-act Fashion, sesja by Lidia Popiel

Połączenie kolumbijskich stylizacji z postindustrialnymi wnętrzami łódzkiego Księżego Młyna idealnie oddaje ideę recyklingu kulturowego i fashion promowanego przez Fundację RE-ACT. Sesję w tej stylistyce wykonała znana polska fotografka Lidia Popiel. Inspiracją dla sesji była niezwykła kolekcja „Santas” ubiegłorocznego laureata Re-Act Fashion Ricardo Ramosa. Na wyjątkowość tej sesji wpłynęło połączenie klimatu wnętrz z nieprzeciętnymi kreacjami.Księży Młyn to wyjątkowa dzielnica Łodzi, która nierozerwalnie wiąże się z historią miasta. Nie trudno tam znaleźć zachwycające budynki postindustrialne i pałacowe. Do sesji Lidia Popiel wybrała wnętrze odrestaurowanej fabryki Karola Scheiblera oraz willi Henryka Grohmana, gdzie mieści się obecnie Muzeum Książki Artystycznej. Tło pięknie kontrastowało z kolekcją kolumbijsko-hiszpańskiego projektanta Ricardo Ramosa, która jest inspirowana dziedzictwem przemysłu włókienniczego rdzennej ludności Kolumbii. Do sesji zostali zaangażowani także: Monika Onoszko (stylizacja), Krzysztof Rajca (fryzury), Magdalena Lasocińska (makijaż) oraz modelki Julia Wojciechowska i Maria Kompf.

Pokaz całej kolekcji „Santas” otworzy tegoroczną Galę Finałową Re-Act Fashion Show w Łodzi 12 października na terenie Centrum
Re-act Fashion, sesja by Lidia Popiel
Konferencyjno-Wystawienniczego Międzynarodowych Targów Łódzkich. Podczas gali oprócz 21 najlepszych kolekcji konkursowych wykonanych z materiałów przyjaznych środowisku i pokazu kolekcji Ramosa zaprezentowane zostaną także dwa inne pokazy specjalne.

Pierwszy z nich to pokaz kolekcji w nurcie fair trade przygotowany przez Zieloną Nitkę. Natomiast zwieńczeniem wieczoru będą kreacje zdobywczyni Re-Kreatora 2011 Andrei Pojezdalovej. Jej kolekcja powstała z używanych ubrań, które projektantka zbierała przez cały ubiegły rok pełen nowych doznań i mnóstwa refleksji, co przełożyło się na wygląd kolekcji. Zestawienie klasycznych tkanin z nietekstylnymi materiałami pochodzącymi z recyklingu stworzyło ciekawą strukturę, a dodatkowa inspiracja słowackimi strojami ludowymi dodała kolekcji charakteru.

Projekt Re-Act Fashion 2012 jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz realizowany wraz z inicjatywą Polskiej Zielonej Sieci, która stara się wprowadzić w Polsce kulturę odpowiedzialnej mody, czyli mody wykonanej w sposób ekologiczny i z poszanowaniem praw człowieka. Dwudniowe Targi odpowiedzialnej mody WearFair, które odbędą się w tym samym miejscu w dniach 13-14 października, będą stanowić punkt kulminacyjny projektu „Kupuj odpowiedzialnie ubrania”.  Podczas imprez będzie można zapoznać się z szeroką ofertą produktów ekologicznych, dowiedzieć się, jak wybierać wytworzoną etycznie i ekologicznie żywność, ubrania, kosmetyki, zabawki, jak kupować z głową i żyć ekologicznie. Nie zabraknie atrakcji – imprezom towarzyszyć będą liczne debaty, spotkania, pokazy filmów i warsztaty związane z tematyką zdrowego odżywiania, Fair Trade, recyklingu i upcyklingu. Gośćmi specjalnymi będą: Reni Jusis, Grzegorz Łapanowski, Wojciech Modest Amaro.
Re-act Fashion, sesja by Lidia Popiel
Re-act Fashion, sesja by Lidia Popiel

Ocena (3.5) Oceń: