Re-Act: znamy kandydatów do tytułu Re-Kreatora 2012

źródło:www.awojtas-proba.plźródło:www.awojtas-proba.pl

Jurorzy Re-Act Competition zdecydowali, które kolekcje recyklingowe zobaczymy w październiku podczas gali finałowej Re-Act Fashion Show. Okazało się, że wśród najlepszej dwudziestki znaleźli się młodzi kreatorzy mody z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Czech, Łotwy, Serbii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Tegoroczne finałowe propozycje inspirowane są m.in. zdjęciami mikroskopijnych bakterii, linami żeglarskimi, romantycznymi wierszami, kultem ciała, mglistym jesiennym porankiem, starożytnością oraz trudnymi relacjami z ojcem.Już po raz czwarty z setki nadesłanych zgłoszeń do Re-Act Competition zostało wyłonionych 21 finalistów. Jury w składzie Olga Nieścier, Monika Onoszko, Janina Paradecka, Lidia Popiel, Marcin Giebułtowski, Ricardo Ramos i Michał Zaczyński, zdecydowali, które kreacje zobaczymy podczas gali finałowej. Pełna lista finalistów znajduje się na stronie: www.re-act.pl. Trzeba przyznać, że wybór okazał się trudny, ponieważ poziom nadesłanych prac w tym roku był bardzo wysoki.

Młodzi projektanci czują coraz mocniej ideę upcyklingu i trash fashion, a przetwarzanie różnych przedmiotów oraz materiałów na piękne kreacje nie stanowi dla nich problemu.  - W projektowaniu mody ekologicznej nie chodzi o obwieszenie się plastikowymi butelkami, a o projekty demonstrujące świadomość i wrażliwość estetyczną w każdym detalu myślenia i prezentacji – mówi Olga Nieścier, przewodnicząca jury.

Konkurs Re-Act Fashion przyciąga także uwagę coraz większej grupy młodych twórców z zagranicy. Cieszy tak duży udział osób spoza Polski. Widać, że często są ciekawsi przez głębsze rozumienie 'sustainability'. Konkurs jest ważny, aby to podejście rozwijać i pokazywać kreatywność przetwarzania oraz ponownego użycia – dodaje Olga Nieścier. W tym roku o tytuł Re-Kreatora zmagać się będzie aż 12 projektantów pochodzących z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Czech, Łotwy, Serbii, Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych. W zeszłym roku wśród trójki laureatów znaleźli się Słowaczka – Andrea Pojezdalova oraz kolumbijsko-hiszpański projektant – Ricardo Ramos. Oni to również zaprezentują swoje nowe kolekcje, jako pokazy specjalne, podczas tegorocznej gali.
źródło:www.awojtas-proba.pl


Wszystkie finałowe kolekcje będzie można zobaczyć 12 października w trakcie gali finałowej Re-ActOcena (3.5) Oceń: