Torebka z ananasa?

Wyglądają jak skórzane, są ekologiczne, trwałe i co najważniejsze wegańskie – torebki  PIÑANA BAG powstają z... ananasa!Torebki PIÑANA BAG można kupić na stronie vegemoda.plTorebki PIÑANA BAG można kupić na stronie vegemoda.pl

Właścicielką marki jest Edyta Lelek, która sama projektuje wzory. Ela od dawna jest weganką. Wegańska metamorfoza dotyczy nie tylko diety, ale całego stylu życia. Wraz z eliminacją produktów odzwierzęcych w swoim menu, Ela zaczęła szukać materiałów, które mogłyby zastąpić naturalną skórę. Alternatyw na rynku brakowało, więc wpadła na pomysł, że sama coś stworzy. Dlatego właśnie wymyśliła torebki z ananasa, a konkretnie z jego liści.
Torebki PIÑANA BAG powstają z wysuszonych włókien liści ananasa, które stanowią odpad na plantacjach tego owocu na Filipinach. Ananasowa tkanina do złudzenia przypomina prawdziwą skórę, jest elastyczna, miękka i trwała. Jednak produkcja tego materiału jest w 100% ekologiczna i przyjazna zwierzętom oraz ludziom. Co ciekawe, produktem ubocznym procesu jest biomasa, którą można zamienić w nawóz organiczny. Podczas produkcji nie są wykorzystywane żadne szkodliwe dla środowiska chemikalia. Ela stara się wspierać lokalny biznes, więc torebki są wykonywane ręcznie w małym zakładzie w Katowicach.

Wszystkie produkty PIÑANA BAG posiadają certyfikat PETA approved VEGAN.
Torebki PIÑANA BAG można kupić na stronie vegemoda.pl
Ekologia.pl
Ocena (3.3) Oceń: