Agrest indyjski – sekret urody Hindusek

Agrest indyjski, zwany amlą lub liściokwiatem garbnikowym, jest drzewem, które powszechnie rośnie w Indiach i cieszy oko pięknymi, zielonymi owocami w kształcie jabłek. Stosowanie preparatów z amlą zapewnia zdrową skórę, piękne włosy, talię osy… i nie tylko!


Jadalne owoce amli wyglądem i smakiem przypominają znany Europejczykom zielony agrest, dlatego Anglicy nazwali tę roślinę Indian gooseberry. Roślinę tę uprawia się przede wszystkim ze względu na owoce, które mają wiele zastosowań. Od stuleci są one wykorzystywane w tradycyjnej medycynie indyjskiej - ajurwedzie. Azjatyccy naturoterapeuci uważają amlę za cudowny środek przeciwstarzeniowy, a także silny antyoksydant i antybiotyk. Cenne właściwości jej owoców są związane z wysokim stężeniem witaminy C, tanin i polifenoli zawartych w miąższu. Co ciekawe, jeden owoc amli zawiera tyle samo kwasu askorbinowego, co dwie cytryny, a testy naukowe wykazały, że pod względem zawartości przeciwutleniaczy ta roślina nie ma sobie równych!

Właściwości agrestu indyjskiego doskonale zapobiegają infekcjom i wspierają leczenie wrzodów układu pokarmowego. Ponadto, znajdują zastosowanie jako środek przeciwcukrzycowy, przeciwgorączkowy i silny afrodyzjak. Indyjscy lekarze są przekonani, że roślina ta ma zbawienne działanie na serce, mózg, a także układ pokarmowy i oddechowy.

Naturalne wyciągi z amli słyną z właściwości wzmacniających włosy i pielęgnujących skalp. Są one najbardziej skutecznym naturalnym preparatem na porost włosów – sprawdzają się nawet w łysieniu plackowatym. Ponadto, stymulują produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra głowy jest w dobrej kondycji. Zamieszkujące Indie kobiety są znane na całym świecie z lśniących, mocnych i długich włosów. Taki wizerunek zawdzięczają przede wszystkim pielęgnacji naturalnej, na bazie olejków z amli czy neem. Zabieg wykorzystujący aromatyczny wyciąg z agrestu indyjskiego w połączeniu z masażem skóry głowy wspaniale odżywia włosy i przyspiesza ich wzrost. Regularne stosowanie preparatów z amlą jest gwarancją nawilżonych, błyszczących, odżywionych i sprężystych kosmyków. Taka pielęgnacja działa również przeciwzapalnie na skórę głowy, zapobiega takim schorzeniom jak łupież, łysienie, a także łagodzi podrażnienia. Preparaty z amlą w postaci olejków i tabletek są łatwo dostępne również w Polsce. Można je znaleźć w wielu sklepach zielarskich i aptekach.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy