Azjatyckie sposoby dbania o urodę

www.pixaby.com www.pixaby.com

Azjatyckie rytuały oczyszczania i pielęgnacji ciała wciąż wzbudzają wiele emocji i zainteresowania w naszej kulturze. Azjatki traktują dbanie o urodę nieco inaczej niż Europejki. Dla nich piękno jest wynikiem przede wszystkim zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety, a także szczęścia i spokoju wewnętrznego. Swojego promiennego i młodego wyglądu wcale nie zawdzięczają drogim kosmetykom. W czym zatem tkwi sekret azjatyckiej pielęgnacji ciała?


Aby spojrzeć na kwestie urodowe z orientalnej perspektywy, należy skierować się do kuchni, zamiast do drogerii. Oliwa, przyprawy i zioła to składniki, z których, podobnie jak Azjatki, przygotujemy świetnie działające napary, maseczki i peelingi.

Oto wybrane preparaty kosmetyczne z Azji, które możemy przygotować we własnym domu:

Sposób na płaski brzuch rodem z Bollywood

W sam środek pępka wlewamy kilka kropli oleju (np. sezamowego). Następnie masujemy brzuch dłońmi, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zataczając szerokie kręgi. Z czasem zmieniamy kierunek masażu na odwrotny i zataczamy mniejsze kółka. Tego rodzaju masaż jest codzienną rutyną azjatyckich tancerek brzucha, które słyną z pięknej figury.
 
Tonik z kwiatem lotosu

Jeżeli chcemy przemywać twarz delikatnym kosmetykiem o naturalnym składzie, który przy okazji ochroni skórę przed działaniem wolnych rodników i wyrówna jej koloryt, powinnyśmy przygotować orientalny tonik lotosowy. Jego wykonanie jest proste. Wystarczy 3 łyżeczki dobrej jakościowo herbaty z lotosu zalać ½ litra wrzątku. Po ostygnięciu naparu wklepujemy go w twarz i szyję.


pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy