Biosurfaktyna z rzepaku – poznaj właściwości innowacyjnego składnika!

only eco

Rzepak zawiera wartościowe kwasy tłuszczowe oraz witaminy, a dzięki swoim właściwościom jest nawet lepszy od oliwy z oliwek. Pozyskiwany z niego olej uznawany jest za jeden z najzdrowszych na świecie. Jakie ma on zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji ciała oraz środkach czystości?


Produkty naturalne są źródłem prawdziwego zdrowia i piękna oraz gwarantują bezpieczną pielęgnację skóry, nie zakłócając jednocześnie jej naturalnego rytmu i procesu odnowy. Innowacyjnym składnikiem użytym w produkcji kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz preparatów zapewniających czystość domu jest ekologiczna biosurfaktyna z rzepaku. Jest to wytworzona przez mikroorganizmy w procesie fermentacji substancja powierzchniowo-czynna, która efektywnie myje i czyści. Ponadto jest nietoksyczna, bakteriobójcza, antyrakowa i biodegradowalna. Przewagą biosurfaktyny nad jej chemicznymi odpowiednikami jest przede wszystkim bezpieczeństwo dla ludzi, w tym alergików, oraz dla środowiska – estymowana biodegradowalność tego substytutu po 8 dniach wynosi ok. 67% – wyjaśnia prof. Tomasz Wasilewski, konsultant naukowy ds. kosmetyków. Posiada także wyższą wydajność i stabilność w zmieniającym się pH – dodaje.

Naturalne i biodegradowalne produkty
Szerokie właściwości biosurfaktyny z rzepaku znalazły zastosowanie we wszystkich wyrobach nowej firmy na rynku – Laboratorium Naturella. W jej portfolio znajdują się dwie marki: OnlyBio – produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości. W zależności od zastosowania wzbogacone są one także olejami m.in. z oliwek, słonecznika, sezamu, rzepaku, itp.

Skład zarówno kosmetyków, jak i środków czystości opiera się przynajmniej w 99% na składnikach pochodzenia naturalnego. Wysoka efektywność wiodącego składnika firmy – biosurfaktyny z rzepaku sprawia, że skuteczne właściwości myjąco-czyszczące uzyskiwane są bez udziału niepożądanych dla zdrowia i środowiska substancji, jak to ma miejsce w przypadku tych syntetycznych i ropopochodnych. Produkty nie zawierają także barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie. Są również wolne od SLS, SLES, parabenów, PEG, silikonów, parafin, olejów mineralnych, fosforanów, substancji petrochemicznych i zwierzęcych, barwników, GMO.

W trosce o środowisko
Laboratorium Naturella przywiązuje ogromną wagę do ochrony środowiska nie tylko, jeśli chodzi o skład produktów, ale też pojemników, w które są konfekcjonowane. Dlatego opakowania, np. kosmetyków dla dorosłych, wykonane są ze szkła, a w linii dla dzieci użyto butelek PET, które są lżejsze i nietłukące, a dzięki elastyczności nie stanowią zagrożenia nawet dla naszych najmniejszych pociech.

Więcej o firmie dowiesz się na:
www.laboratoriumnaturella.com/
www.facebook.com/laboratoriumnaturella/


1. OnlyEco, płyn do mycia łazienek
Pojemność: 500 ml
Cena: 23 zł
 
płyn eko do łazienki


 

2. OnlyBio, żel do mycia ciała dla dzieci od pierwszych dni życia
Pojemność: 250 ml
Cena: 30 zł
 
żel do mycia dla dzieci


 

3. OnlyBio, hipoalergiczny szampon do włosów dla dorosłych
Cena: 35 zł
Pojemność: 250 ml
 
hipoalergiczny szampon


art. sponsorowany
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy