Błyszcząca cera? Nie dziękuję!

fot. Orofacial-Flickr CC fot. Orofacial-Flickr CC

Pełne blasku spojrzenie chciałaby posiadać każda z nas. Natomiast błysk może okazać się dużym problemem, gdy dotyczy cery. Tłusta skóra to utrapienie wielu kobiet. Co zrobić, kiedy cera za bardzo się błyszczy?


Problem świecącej się skóry, często spowodowany jest nadmiernym powstawaniem łoju, przez co na naszej twarzy tworzą się zaskórniki, rozszerzone pory i przebarwienia. Skóra staje się chropowata i błyszcząca się. Jak walczyć z błyszcząca cerą? Aby odpowiednio pielęgnować przetłuszczającą się cerę, trzeba trzymać się kilku prostych zasad.

Zadbaj o nawilżanie

Odświeżająca maseczka porzeczkowa
Garść dojrzałych porzeczek pozbawić szypułek rozgnieść na gładką masę i nanieść na skórę. Pozostawić na kilkanaście minut, a następnie zmyć letnią wodą.
W pielęgnacji tego rodzaju cery zadbać należy przede wszystkim o regulację produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Nie należy jednak stosować kosmetyków, które mogłyby przesuszyć skórę lub szkodliwie ją odtłuścić. Paradoksalnie powinnyśmy skupić się na jej nawilżeniu – zbyt wysuszony naskórek intensyfikuje bowiem pracę gruczołów łojowych, co może doprowadzić do jeszcze większego przetłuszczania się. – Stąd unikać należy kosmetyków na bazie alkoholu – najlepiej sprawdzą się te beztłuszczowe o lekkiej konsystencji. Normalizują i regulują one funkcjonowanie komórek skóry oraz sprzyjają jej matowieniu – podpowiada Daniela Stier, ekspert ze SPA Hotelu Zamek Lubliniec. Ważne, aby stosowane przez nas kosmetyki posiadały odpowiedni filtr UV – tak latem, jak i zimą.

Jeśli używamy antybakteryjnych maści na wypryski, stosujmy je punktowo, aby nie wysuszać dużych powierzchni skóry. Przetłuszczająca się cera wymaga także regularnego oczyszczania i złuszczania – najlepiej za pomocą peelingów drobnoziarnistych czy kosmetyków na bazie kwasów owocowych.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy