Cytrynowa pielęgnacja urody

pixabay.com pixabay.com

Cytryna to owoc, który kojarzy nam się z latem, słońcem i tropikami. Cytrus ten stanowi również aromatyczne uzupełnienie wielu dań i napoi. Na jego bazie można przygotować orzeźwiającą lemoniadę albo domowy sorbet. Ten kwaśny owoc może być wykorzystywany również w kosmetyce. Ze względu na dużą zawartość witaminy C i A, preparaty zawierające wyciąg z cytryny doskonale rozjaśniają przebarwienia i zwężają pory. W jaki sposób włączyć Citrus limon do codziennej pielęgnacji urody?


Na szczęście, w celach odmładzających nie musimy wypijać kielicha 100% soku z cytryny, jak robią to Kawalerowie Orderu Uśmiechu. Wystarczy zewnętrznie aplikować domowej roboty preparaty zawierające odpowiednie stężenie świeżo wyciśniętego miąższu tego owocu. Jedyne w swoim rodzaju właściwości cytryny sprawiają, że sprawdzi się ona jako składnik maseczek rozjaśniających na twarz, a także baza rozjaśniających płukanek do włosów.
Oto przykłady kosmetycznych zastosowań najpopularniejszego z cytrusów:

MASECZKA CYTRYNOWO-MAŚLANKOWA

Aby wygładzić i oczyścić swoją cerę, nie zawsze trzeba używać ostrej szczoteczki czy peelingu. Czasami wystarczy nałożyć na twarz maseczkę składającą się z 4 łyżeczek soku wyciśniętego z cytryny oraz 250 ml maślanki. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i pozostawić na twarzy na ok. 20 minut. Po zakończeniu zabiegu resztki produktu dokładnie spłukujemy letnią wodą. Voilà!

TONIK ROZJAŚNIAJĄCY PRZEBARWIENIA

Sok wyciśnięty z cytryny może stanowić również świetną bazę do domowego toniku rozjaśniającego. Wystarczy wymieszać go z przegotowaną wodą w proporcjach 1:1 i przemywać nim cerę dwa razy dziennie – podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Już po miesiącu stosowania cera będzie wyraźnie rozjaśniona, a przebarwienia staną się mniej widoczne – wszystko za sprawą zawartej w cytrynie witaminy C!
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy