Ekspresowy detoks na bazie botwinowego napoju

Nie od dziś wiadomo, że botwina to niezwykle cenne źródło zdrowia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na jej bazie można przygotować sok, który, dzięki specjalnym dodatkom, stanowi doskonałe wsparcie diety oczyszczającej. Jeżeli chcemy odzyskać dobre samopoczucie, a przy okazji stracić tu i ówdzie kilka cm w obwodzie, powinniśmy co jakiś czas włączać do jadłospisu sok z młodych liści i korzeni buraka ćwikłowego.fot. shutterstockfot. shutterstock
Jeżeli jesteśmy zbyt niecierpliwe, aby długo czekać na efekty tzw. „diety cud”, a nasz grafik jest zapełniony po brzegi obowiązkami, najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie ekspresowy detoks. Przeprowadzimy go za pomocą soku z botwiny. Kuracja w swoim założeniu trwa nie dłużej niż 24h. Dzięki niej nasze samopoczucie poprawi się natychmiast, odczujemy przypływ sił witalnych, cera stanie się gładka, a w biodrach ubędzie kilka zbędnych kilogramów. Aby właściwie przeprowadzić botwinowe oczyszczanie, w dniu detoksu należy zachować lekką dietę, zdominowaną przez owoce i warzywa, a przy tym pozbawioną węglowodanów i białka.
Oto prosty przepis na sok z botwiny o działaniu detoksykującym:

Składniki:

Przygotowanie:
Wszystkie składniki dokładnie myjemy, a z cytryny usuwamy skórkę. Następnie z botwiny, jabłka, szpinaku i połówki cytryny wyciskamy sok i od razu go wypijamy.

Buraczany eliksir zdrowia

Kuracja przeprowadzona za pomocą botwinowego napoju, poza działaniem oczyszczającym, świetnie alkalizuje organizm, a także dostarcza mu bogatego zestawu witamin i minerałów. Specyfik ten przyczyni się nie tylko do poprawy naszego wyglądu, lecz również usprawni koncentrację i doda energii do działania.
Na zdrowie!
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

Bibliografia

  1. “https://food.ndtv.com/health/6-incredible-beetroot-juice-benefits-why-you-should-drink-it-every-day-1656806”; data dostępu: 2019-07-18
Ocena (3.7) Oceń: