Glinka czerwona ‒ właściwości, działanie i zastosowanie. Jak przygotować maseczkę z czerwonej glinki?

fot. dreamstime fot. dreamstime

Kryjąca się w głębi francuskich kopalni czerwona glinka jest substancją mineralną o niezwykle szerokim zastosowaniu. Ten drobny proszek o miedzianej barwie nie dość, że leczy trądzik i koi cerę naczynkową, to jeszcze redukuje cellulit, hamuje wypadanie włosów i zapobiega paradontozie! W jaki sposób używać czerwonej glinki, aby móc w pełni wykorzystać jej leczniczy potencjał?Glinka czerwona jest substancją mineralną obfitującą w takie składniki, jak krzem, żelazo, mangan, potas i tytan. Wynikające z jej bogatego składu właściwości sprawiają, że jest ona naturalnym kosmetykiem zalecanym do pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, wrażliwej i płytko unaczynionej. Preparat ten skutecznie łagodzi objawy trądziku różowatego, a także ogranicza powstawanie zaczerwienień i uszkodzeń naczyń krwionośnych. Co ciekawe, regularne oczyszczanie cery przy pomocy glinki czerwonej, poza poprawą jej kondycji, daje efekt lekkiej, naturalnej opalenizny! Wszystko za sprawą znajdującego się w niej tlenku żelaza, stanowiącego o charakterystycznej barwie glinki, która może nieco przywodzić na myśl rdzę.

Mineralna kompozycja czerwonej glinki

Francuska odmiana czerwonej glinki jest szczególnie bogata w pierwiastki mineralne. Ma konsystencję drobno zmielonego proszku, przypominającego pył. Nie rozpuszcza się w wodzie, lecz tworzy z nią gęstą pastę, która świetnie nadaje się do celów kosmetycznych. Jest wydobywana we francuskich kopalniach i suszona na słońcu. Nie zawiera piasku, a jej pH wynosi 8,89. Oto przykładowy przekrój mineralny tej substancji:
Poza sporą zawartością krzemionki (ok. 50%), w czerwonej glince znajdziemy dużo tlenku glinu (ok. 23 %), tlenku żelaza (ok. 12%), tlenku wapnia (9%), tlenku sodu (ok. 4%) oraz śladowe ilości tlenku tytanu, tlenku manganu, tlenku magnezu, tlenku potasu i tlenku fosforu.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy