Glinka czerwona ‒ właściwości, działanie i zastosowanie. Jak przygotować maseczkę z glinki czerwonej?

Kryjąca się w głębi francuskich kopalni glinka czerwona  jest substancją mineralną o niezwykle szerokim zastosowaniu. Ten drobny proszek o miedzianej barwie nie dość, że leczy trądzik i koi cerę naczynkową, to jeszcze redukuje cellulit, hamuje wypadanie włosów i zapobiega paradontozie! W jaki sposób używać czerwonej glinki, aby móc w pełni wykorzystać jej leczniczy potencjał?fot. dreamstimefot. dreamstime

Glinka czerwona jest substancją mineralną obfitującą w takie składniki, jak krzem, mangan, potas, tytan i żelazo. Wynikające z jej bogatego składu właściwości sprawiają, że jest ona naturalnym kosmetykiem zalecanym do pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, wrażliwej i płytko unaczynionej. Preparat ten skutecznie łagodzi objawy trądziku różowatego, a także ogranicza powstawanie zaczerwienień i uszkodzeń naczyń krwionośnych. Co ciekawe, regularne oczyszczanie cery przy pomocy glinki czerwonej, poza poprawą jej kondycji, daje efekt lekkiej, naturalnej opalenizny! Wszystko za sprawą znajdującego się w niej tlenku żelaza, stanowiącego o charakterystycznej barwie glinki, która może nieco przywodzić na myśl rdzę.

Mineralna kompozycja glinki czerwonej

Francuska odmiana glinki czerwonej jest szczególnie bogata w pierwiastki mineralne. Ma konsystencję drobno zmielonego proszku, przypominającego pył. Nie rozpuszcza się w wodzie, lecz tworzy z nią gęstą pastę, która świetnie nadaje się do celów kosmetycznych. Jest wydobywana we francuskich kopalniach i suszona na słońcu. Nie zawiera piasku, a jej pH wynosi 8,89. Oto przykładowy przekrój mineralny tej substancji:
Poza sporą zawartością krzemionki (ok. 50%), w czerwonej glince znajdziemy dużo tlenku glinu (ok. 23 %), tlenku żelaza (ok. 12%), tlenku wapnia (9%), tlenku sodu (ok. 4%) oraz śladowe ilości tlenku tytanu, tlenku manganu, tlenku magnezu, tlenku potasu i tlenku fosforu.

Glinka czerwona - wszechstronny kosmetyk i suplement diety

Glinka czerwona ma nader szerokie zastosowanie. Można jej używać zewnętrznie – do celów leczniczych i kosmetycznych, jak również wewnętrznie – w formie rozcieńczonej z wodą. Ten pochodzący z podziemi preparat ma za zadanie oczyszczać z toksyn skórę, a także cały organizm. Struktura tego minerału sprawia, że szkodliwe substancje są w niego wchłaniane, co ułatwia wyprowadzenie ich z ciała. Wszechstronne stosowanie glinki czerwonej powoduje, że nasza cera jest świeża i oczyszczona, a cały organizm funkcjonuje lepiej, dzięki temu, że toksyczne substancje są z niego sprawnie usuwane. Oto przykłady zastosowań tego naturalnego preparatu rodem z francuskich kopalni.


Czerwona glinka swoją barwę zawdzięcza znajdującemu się w niej tlenku żelaza. unsplash-logoEsteban Castle
Ocena (4.1) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy