Jak chronić usta i dłonie przed zimnem?

fot. sxc.hu fot. sxc.hu

Jak chronić nasze dłonie i usta przed działaniem niskich temperatur? Podstawą ich ochrony może stanowić masło shea. Ten afrykański olej roślinny nie tylko chroni skórę przed mrozem i wiatrem, lecz także pomaga zregenerować naskórek, nawilża go i zapobiega jego starzeniu.Niewielka ilość gruczołów łojowych sprawia, że nasze usta oraz dłonie bardzo szybko stają się przesuszone i podrażnione. Dlatego na zimę warto zaopatrzyć się w odpowiednie kremy.

– W preparatach na zimę powinny się znaleźć takie składniki, jak na przykład masło shea, które długo utrzymuje się na skórze, a tym samym bardzo dobrze zabezpiecza przed niskimi temperaturami. – mówi Maria Czech-Małasiewicz, biolog-kosmetolog, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Masło shea nie tylko świetnie zabezpiecza skórę przed wiatrem, zimnem i ostrym słońcem, lecz także zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak: kwas gamma-linolenowy, kwas arachidonowy oraz witaminy A, E i F. Dzięki temu stymuluje aktywność komórek, walczy z efektem ich starzenia i regeneruje zniszczoną skórę. W maśle shea znajduje się także kwas cynamonowy, który działa antybakteryjnie, przyspiesza gojenie ranoraz chroni skórę przed promieniowaniem UV-A i UV-B.

Jak powstaje masło shea? Przez wyciskanie na zimno nasion drzewa Shea ( Masłosz Parka - Butyrospermum Parkii ).


Masło shea wytwarzane jest z nasion afrykańskiego drzewa z gatunku masłosz Parka (Vitellaria paradoxa) By Marco Schmidt (Own work (own foto)) [CC BY-SA 2.5], via Wikimedia Commons
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy