Jak pielęgnować skórę szyi?

Skupiając się na idealnym wyglądzie naszej twarzy, często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji szyi. Nie dbamy o nią właściwie, wysuszając skórę perfumami i uciskając szorstkimi szalikami. Bywa również, że, przy codziennej pielęgnacji, zapominamy nakładać nawilżające i odżywcze preparaty na tę partię ciała. Jak odpowiednio dbać o szyję, aby jak najdłużej wyglądała młodo?fot. shutterstockfot. shutterstock
  1. Głowa do góry!
  2. Odpowiednie mycie i złuszczanie
  3. Intensywne nawilżanie i odżywianie
  4. Ochrona anty UV
  5. Domowa pielęgnacja
  6. Co daje nam troska o skórę szyi?
Wbrew pozorom, skóra szyi jest niezwykle cienka i delikatna, a także zawiera niewiele elastyny i kolagenu, które stanowią o jej sprężystości. Jako że w tej partii ciała występuje mała ilość gruczołów łojowych, skóra na niej jest sucha, co sprawia, że zmarszczki zaczynają się pojawiać już od 25 roku życia. Jest ona szczególnie narażona na utratę sprężystości również ze względu na odkładanie się tłuszczu w okolicy karku. W jaki sposób zatem powinniśmy dbać o dobrą kondycję skóry szyi? Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad.

Głowa do góry!


W celu zachowania pięknej szyi na długo, warto zadbać o proste plecy i ściągnięte łopatki. Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane ćwiczenia korekcyjne. Uniesiona broda w połączeniu z prawidłową postawą to najlepszy trening dla naszej szyi!

Odpowiednie mycie i złuszczanie


Do oczyszczania skóry szyi należy używać takiego samego preparatu, który stosujemy do mycia twarzy. Z kolei w celu usunięcia martwego naskórka najlepiej sięgnąć po delikatny peeling enzymatyczny. Po zabiegu warto zastosować delikatny masaż kostkami lodu, który doskonale poprawi ukrwienie szyi.

Intensywne nawilżanie i odżywianie


Skórę szyi można nawilżać tym samym odżywczym kremem, którego używamy do pielęgnacji twarzy. Wklepując go należy jednak kierować ruchy ku górze, aby jak najbardziej pobudzić krążenie krwi. Warto sięgnąć po kosmetyki zawierające substancje przeciwstarzeniowe, zestaw witamin A, C i E oraz koenzym Q 10. Można również zastosować sera i preparaty z niewielką zawartością kwasów AHA.

Ochrona anty UV


Wychodząc na zewnątrz w słoneczny dzień powinniśmy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich preparatów zapewniających jak najlepszą ochronę przeciwsłoneczną. Jako że skóra szyi jest cienka, dużo łatwiej doznaje oparzeń spowodowanych promieniowaniem UV, dlatego bardzo ważne jest właściwe przygotowanie jej do kąpieli słonecznej.

Domowa pielęgnacja


W celu zapewnienia szyi intensywnego nawilżenia, warto zajrzeć do kuchni i sięgnąć po… oliwę z oliwek! Produkt ten należy lekko podgrzać, a następnie delikatne nanieść na szyję. Podczas zabiegu warto przykryć tę partię ciała nasączoną oliwą gazą, a następnie ręcznikiem, w celu utrzymania ciepła. Po około 30 minutach zdejmujemy kompres i usuwamy nadmiar produktu ręcznikiem papierowym.

Co daje nam troska o skórę szyi?


Podczas codziennej pielęgnacji szyi należy pamiętać o dokładności i systematyczności. Jeżeli wprowadzimy w życie większość z wyżej przedstawionych wskazówek, nasza szyja na pewno zacznie wyglądać o wiele lepiej, perły będą się na niej wspaniale prezentować, a my przestaniemy wypatrywać kolejnych zmarszczek w lustrze.
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

Bibliografia

  1. “https://www.stylecraze.com/articles/beauty-tips-for-neck/#gref”; data dostępu: 2019-12-13
Ocena (3.5) Oceń: