Jak prawidłowo stosować maseczki do twarzy w płachcie?

Pielęgnacja twarzy nie powinna być dla nas jedynie nudną, rutynową czynnością, ale przede wszystkim chwilą relaksu i zadbania o swoje samopoczucie. Troszcząc się o skórę, jednocześnie udowadniamy, że zależy nam na tym, aby czuć się komfortowo w swoim ciele. Znajdźmy więc kilka bądź kilkanaście minut i sięgnijmy po ulubiony produkt, taki jak choćby maseczki do twarzy. Warianty w płachcie są szczególnie popularne i chętnie wybierane.maseczkaźródło:materiały partnera

Maseczki w płachcie – fenomenalne odkrycie czy chwilowa moda?

O koreańskiej pielęgnacji słyszał już zapewne każdy, ale wciąż wiele osób nie wie, czemu stała się ona tak popularna również w Polsce. Koreanki słyną przede wszystkim z młodo wyglądającej cery, na której zmarszczki są przez wiele lat wręcz niezauważalne. Czy to tylko kwestia genów? Otóż nie, ponieważ pielęgnacja stanowi bardzo ważny element codziennej rutyny właśnie wśród kobiet z tych rejonów Azji. Liczy się nie tylko wieloetapowy demakijaż, ale też ochrona przeciwsłoneczna oraz dostarczanie cerze najważniejszych składników przy użyciu takich produktów jak sera, esencje czy maseczki do twarzy w płachcie.

W przypadku tych ostatnich śmiało możemy powiedzieć, że nie jest to tylko chwilowa moda. Ten rodzaj kosmetyków okazał się odkryciem, które zrewolucjonizowało naszą pielęgnację. To jeden z jej elementów, który stanowi pewnego rodzaju uzupełnienie dla stosowanych preparatów. Zanim jednak udamy się na zakupy, powinniśmy dowiedzieć się, jak poprawnie aplikować maseczki do twarzy, czy warto robić to codzienne oraz na jakie składniki należy zwrócić uwagę.
Jak poprawnie aplikować maseczki do twarzy w płachcie?

Naszą pielęgnację zawsze powinniśmy zaczynać od bardzo dokładnego oczyszczenia cery. Jest to kluczowe, ponieważ w ten sposób sprawimy, że składniki aktywne będą lepiej wnikały w skórę. Dobrze jest zastosować wieloetapowe oczyszczanie (które znane jest nam właśnie z koreańskiej rutyny), podczas którego usuniemy z twarzy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak łój, kurz czy resztki aplikowanych wcześniej produktów.

Nie należy zapominać o tonizacji, która dla wielu osób jest kluczowa. Podczas mycia cery wodą dochodzi do zmiany pH skóry, co nie jest dla nas korzystne. Wystarczy natomiast niewielka ilość toniku, esencji lub hydrolatu, aby wszystko wróciło do dawnego porządku. Pozostawiamy produkt do wyschnięcia. Jeżeli chodzi o maseczki do twarzy w płachcie, to zazwyczaj posiadają one w składzie tak silne substancje aktywne, że możemy zrezygnować z aplikacji serum. Delikatnie wyjmujemy płat z opakowania (będzie on nasączony lekko wodnistą substancją), a następnie staramy się go powoli rozłożyć. Po tym przykładamy płachtę do twarzy. Pamiętajmy, aby ściśle przylegała do skóry. Otwory na nos, oczy i usta powinny znajdować się w odpowiednim miejscu. Kosmetyk pozostawiamy na czas, który został wskazany na opakowaniu.

Ostatnim krokiem jest zdjęcie maseczki. Jeżeli mamy ochotę, to możemy ponownie umyć twarz (na przykład, gdy zamierzamy niebawem nałożyć makijaż), jednak gdy nie jest to konieczne, to warto pozostawić resztki serum do wchłonięcia. Dzięki temu produkt będzie działał lepiej i dłużej.

Czy po maseczki do twarzy w płachcie warto sięgać codziennie?

Gdy już raz poznamy dobroczynne właściwości, jakie serwują nam maseczki do twarzy w płachcie, to zapewne będziemy chcieli sięgać po nie jak najczęściej. Jest to jednak pewnego rodzaju pułapka, gdyż jest to kosmetyk, który najlepiej zadziała wtedy, kiedy będziemy aplikować go raz lub dwa razy w tygodniu, ale nie częściej. Jego skład jest niezwykle bogaty i dostarcza cerze najważniejszych substancji aktywnych. Jednak co za dużo, to niezdrowo, dlatego w odpowiedzi skóra może stać się nieco buntownicza i zamiast poprawy jej stanu, zauważymy nowe niedoskonałości. Nie rezygnujmy więc z regularnego stosowania, ale pamiętajmy o kilkudniowych odstępach.

Jakie maseczki w płachcie powinniśmy wybierać?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na skład maseczki do twarzy. Dodane tutaj składniki będą doskonałą podpowiedzią co do tego, jakie działanie może mieć powyższy produkt. Najczęściej spotykane są bez wątpienia kosmetyki w płachcie o właściwościach ujędrniających i przeciwzmarszczkowych. Sprawiają, że cera wygląda na młodszą, co wiąże się z tym, że jest ona napięta i wygładzona. Równie dobrze możemy też wybrać maseczki do twarzy rozświetlające, matujące, nawilżające, zwężające pory, wspomagające gojenie trądziku czy łagodzące.

art. sponsorowany

Ocena (3.2) Oceń: