Jaką szczoteczkę wybrać? Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej?

Zastanawiasz się, która ze szczoteczek dostępnych na rynku będzie spisywać się najlepiej? Poznaj bliżej wszystkie ich rodzaje i przekonaj się, która z nich zapewni ci profesjonalne efekty, dbając o higieniczną czystość całej jamy ustnej.szczoteczkafot. szczoteczka soniczna marki Oclean
Od małego uczymy się, że podstawą pielęgnacji jamy ustnej jest mycie zębów. Jest to czynność, która pomaga nam pozbyć się nie tylko resztek pożywienia, ale także płytki nazębnej oraz nagromadzonych bakterii. Warto jednak wiedzieć, że szczoteczka szczoteczce nierówna – a właśnie to narzędzie w dużej mierze jest odpowiedzialne za właściwą higienę naszych zębów oraz dziąseł. Niektóre szczoteczki mogą niedokładnie usuwać zalegające nieczystości, co po pewnym czasie niesie za sobą przykre skutki w postaci stanów zapalnych, próchnicy bądź innych nieprzyjemnych chorób dotykających obszaru jamy ustnej. W naszym artykule dowiesz się, jaką szczoteczkę warto wybrać oraz dlaczego szczoteczka soniczna to urządzenie polecane przez stomatologów.
Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku znajdziemy kilka różnych modeli szczoteczek do zębów, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i działaniem. Jakie szczoteczki są dostępne w sklepach?
•    Manualne  – klasyczny model szczoteczki, który możemy zakupić już za kilka złotych. Posiadają włosie miękkie, średnie lub twarde, do wyboru w zależności od naszych preferencji. Wymagają poświęcenia większej ilości czasu i odpowiedniej techniki, aby oczyścić zęby w dokładny sposób;
•    Elektryczne (obrotowo-rotacyjne) – droższe od manualnych, jednak dużo skuteczniejsze. Głowica automatycznie wykonuje kilka tysięcy ruchów w ciągu jednej minuty, zapewniając jamie ustnej czystość na wysokim poziomie. Ich dodatkowym atutem jest czujnik nacisku, który pozwala zapobiegać postawaniu podrażnień dziąseł;
•    Szczoteczki soniczne – zaawansowany model elektryczny, który wykorzystuje technikę czyszczenia jamy ustnej za pomocą fal dźwiękowych. Wykonują kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę, co czyni je najdokładniejszym narzędziem przeznaczonym do usuwania nieczystości z powierzchni zębów oraz trudno dostępnych miejsc. Ich główną zaletą jest technologia soniczna, która zapewnia skuteczne docieranie do przestrzeni międzyzębowych i tylnych zębów, co jest niemożliwe w przypadku szczoteczek manualnych i tradycyjnych elektrycznych.

Wysokiej jakości szczoteczki soniczne możemy nabyć w sklepie marki Oclean pod adresem: https://oclean.pl.

Zalety szczoteczek sonicznych

Jak już nadmieniliśmy na początku artykułu, jakość szczoteczki ma duży wpływ na efekt mycia oraz stan uzębienia. Nie bez powodu stomatolodzy rekomendują korzystanie ze szczoteczki sonicznej – urządzenia te bardzo dokładnie czyszczą jamę ustną i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, który w obecnych czasach jest na wagę złota.

Według badań, to właśnie szczoteczki soniczne usuwają płytkę nazębną i wszelkie bakterie w najdokładniejszy sposób, dzięki czemu znacząco wyprzedzają pod tym względem inne urządzenia elektryczne, a tym bardziej szczoteczki manualne. Dodatkową zaletą szczoteczek sonicznych jest ich delikatność, dzięki czemu nie powodują niepotrzebnych podrażnień, a także praktycznie natychmiastowe efekty ich działania. Intensywne czyszczenie pozbywa się uciążliwych przebarwień rozjaśniając nasz uśmiech oraz masuje dziąsła, pobudzając krążenie krwi, które działa na nie wzmacniająco i minimalizuje ryzyko powstawania stanów zapalnych w ich obrębie.

Kto może używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczki soniczne są niezwykle skuteczne, a przy tym bardzo delikatne. Czyni je to urządzeniami przeznaczonymi dla każdej osoby, niezależnie od jej wieku bądź innych czynników. Na pewno są doskonałym narzędziem dla osób noszących aparat ortodontyczny oraz posiadających implanty, gdyż doskonale usuwają wszelkie bakterie, gromadzące się w zakamarkach, do których zwykła szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć.

Szczoteczka soniczna to także odpowiednie akcesorium dla dzieci oraz osób starszych, które mogą mieć problem z właściwym umyciem zębów. Szczególnie wygodną opcją będzie w takim przypadku wybór szczoteczki o nieco mniejszej wadze, co znacznie ułatwi utrzymanie urządzenia podczas mycia bez uczucia dyskomfortu. Te cechy znajdziemy między innymi w modelu Oclean X Pro Elite, renomowanej marki Oclean. Model ten dodatkowo posiada wbudowany timer, który za pomocą sygnału dźwiękowego informuje użytkownika szczoteczki o upłynięciu optymalnego czasu potrzebnego na dokładne umycie zębów.

art. sponsorowany

Ocena (4.6) Oceń: