Jakie są zalety stosowania bio-kosmetyków?

greener pharma fot. Greener Pharma

Drogeryjne kosmetyki przestają cieszyć się już taką popularnością jak jeszcze przed paroma latami. Odrzucająco długie składy, SLS-y, parabeny, czy uczulające dodatki zapachowe to tylko kilka powodów, dla których coraz mniej chętniej kupujemy kosmetyki z popularnych drogerii. Rosnąca świadomość konsumencka powoduje, że wolimy sięgać po receptury naturalne, które nie zaszkodzą naszej urodzie, ale również pomogą na najczęstsze nasze związane z nią "bolączki".


Dlaczego warto korzystać z bio-kosmetyków?

"Bum" technologiczny spowodował, że nieco odwróciliśmy się od tego, co naturalne, sądząc, że to, co jest efektem pracy naszego umysłu, będzie zwyczajnie od tego lepsze. Jednak, jak się szybko okazało preparaty, które powstają w wyniku laboratoryjnej syntezy chemicznej, mogą podrażniać, uczulać i prowadzić również do groźniejszych konsekwencji nie tylko dla naszej skóry, ale i zdrowia. W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie — z powodu niedostatku badań — określić, z jakimi skutkami będziemy musieli się mierzyć, stosując preparaty ze sztucznymi konserwantami.

Pielęgnacja skóry nie powinna przecież powodować jej degradacji, a wręcz przeciwnie upiększenia. Nie chcemy przecież również mierzyć się kilka lub kilkanaście lat z nowotworem na skutek stosowania jakiegoś kremu. Dlatego wiele kobiet i mężczyzn ze względu na doniesienia — a wręcz alarmy — w światku kosmetycznym odnośnie potencjalnie szkodliwego składu kosmetyków, decyduje się na zmianę pielęgnacji na tę naturalną.

Ten trend spowodował, że wielu producentów rezygnuje ze starych receptur i zastępuje je nowymi. Takimi, które bogate są w naturalne substancje i nie zawierają (lub znacznie ograniczają) sztuczne elementy w swoim składzie.

Kwestia zdrowia jest rzeczą oczywistą dla stosowania kosmetyków organicznych. Jednak z jakich jeszcze względów kobiety decydują się na stosowanie kosmetyków naturalnych? Sprawdźmy.

greener pharma
Kosmetyki Lavera można znaleźć w sklepie internetowym greenerpharma.com


Naturalne składy = bezpieczeństwo użycia


Głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na zakup i używanie kosmetyków-bio, są naturalne składy . Ostatnio coraz częściej sięgamy po kosmetyki całkowicie wegańskie - użyte w tego typu kosmetykach substancje pochodzą wyłącznie od roślin, nie są one syntezowane w laboratoriach chemicznych, dzięki czemu otrzymujemy w pełni zdrowe kosmetyki, powstałe bez wykorzystania zwierząt. W takich kosmetykach znajdziemy zatem ekstrakty i oleje z roślin. Często również składy wzbogacane są witaminami, a nawet substancjami, które na co dzień używane są przez nas jako produkty spożywcze. I fakt ten wcale nie powinien nas dziwić, gdyż to właśnie, co wkładamy na co dzień do swoich ust, jest najbezpieczniejsze również dla naszej skóry.

W składach kosmetyków organicznych często znajdziemy również wyciągi z orientalnych roślin, których dostępność otworzyła nowe drzwi europejskim producentom. O takim renesansie informowała Drogeria Greener Pharma specjalizująca się w kosmetykach organicznych, cruelty free.  Jak przekonują właściciele największą popularnością cieszą się czyste oleje odżywcze marki Alepia, takie jak olej z czarnuszki, czy olej ajurwedyjski, ale także mydła z glinkami z Aleppo. Wzrost sprzedaży odnotowała również Lavera, oraz polska firma - Orientana, która korzysta z dobrodziejstw składników azjatyckich, nieznanych wcześniej w naszym regionie. Dzięki całkowicie naturalnemu składowi większość z bio-kosmetyków jest hipoalergiczna i bezpieczna do stosowania nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

henna
Kosmetyki marki Orientana wzmacniają i odżywiają włosy.


Uniwersalne

Kosmetyki oparte na naturalnym składnikach są uniwersalne. Oznacza to, że większość z nich jest bezpieczna dla stosowania dla wszystkich typów skóry. Jest to ogromną zaletą ich zakupu, gdyż bardzo często jeden krem może stosować zarówno mama, córka, a nawet tata, co powoduje wygenerowanie dodatkowych oszczędności i ograniczenie przestrzeni, jaką przeznaczamy w łazience na zestaw niezbędnych kosmetyków. Ma to również szczególne znaczenie biorąc pod uwagę fakt, że jednymi z najbardziej uczulających składników w kosmetykach z popularnych drogerii są dodatki zapachowe, przez które kosmetyki mają być rozdzielone na męskie i damskie – po co?artykuł sponsorowany
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy