Kajal (kohl) arabski - właściwości i opinie o makijażu do oczu

By kbanik79 via Pixabay By kbanik79 via Pixabay

Arabskie, hinduskie i afrykańskie piękności stosują kajal arabski w codziennym makijażu. Kohl jest trwały, smolisty, a przy okazji posiada właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Pozwala na uzyskanie wyrazistego, ezoterycznego spojrzenia, którym od wieków czarują kobiety Wschodu. Przed Wami kajal – kosmetyk idealny.Na piękne oczy

Od starożytności kajal znany jest na Bliskim Wschodzie, a także we wschodniej i południowej części Azji. Malują się nim również mieszkanki Afryki Północnej. Ze względu na szerokie rozpowszechnienie, w różnych częściach Orientu nazywa się go nieco inaczej. W języku arabskim to kuhl, kohl, kahol lub kol, zaś na południu Azji znany jest jako surma bądź sirma. W języku hindi i urdu to po prostu kajal. W malajskim zwie się go kanmashi, natomiast Somalijki używają kwalli. Wszystkie określenia nawiązują jednak do słowa „kahal”, oznaczającego tyle, co
Ważne
Zaraz po nałożeniu, kajal może powodować łzawienie. To przejściowa reakcja, po której spojrzenie nabiera blasku, naczynia krwionośne obkurczają się, a oznaki zmęczenia są mniej widoczne. Najpierw jednakże, kajal oczyszcza oczy, co powoduje chwilowy dyskomfort.
„namaszczanie oczu”. Niezależnie od geografii i nazewnictwa, kajal to czarny jak smoła proszek, który służy do podkreślania oczu. Jak nietrudno odgadnąć, ma nie tylko znaczenie estetyczne. W wielu regionach (głównie na terenie Azji) od dawien dawna przypisuje się mu również funkcje magiczne. Pomalowanie oczu kajalem ma osłaniać przed działaniem złych mocy. Ponieważ na ich działanie narażeni są wszyscy bez wyjątku, kajal nakładają także mężczyźni i dzieci. Z kolei stosowanie kajalu przez mieszkańców obszarów pustynnych i gorących ma chronić oczy przed podrażnieniami powodowanymi silnym wiatrem, zamieciami piaskowymi czy ostrym słońcem.

Czym jest kajal?


Kajal nie jest zwykłą kredką do oczu, ani eye-linerem, których pełno w naszych drogeriach i perfumeriach. To produkt naturalny, o silnych właściwościach pielęgnacyjnych. Powinny zwrócić na niego uwagę w szczególności te osoby, którym zależy na trwałym, a jednocześnie bezpiecznym makijażu. Kohl nie sypie się i nie tworzy nieestetycznych grudek. Charakteryzuje się głęboką, wręcz smolistą czernią, a zatem lepiej nakładać go precyzyjnie i z umiarem. Jest łatwy w aplikacji, ale należy pamiętać, że zbyt mocny lub niedbały makijaż nie przysłuży się naszemu wizerunkowi.


pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy