Keratyna białko – właściwości, działanie i zastosowanie keratyny

Rozdwojone końcówki i puszące się włosy? To niedobór keratyny! Rozdwojone końcówki i puszące się włosy? To niedobór keratyny! Fot. pixabay.com

Kariera keratyny w świecie pielęgnacji włosów i paznokci jest wprost oszałamiająca. Keratyna stanowi główny element wielu zabiegów fryzjerskich i jest najważniejszym składnikiem różnych kosmetyków do stylizacji fryzury. Substancja ta występuje także w naszym ciele, m.in. jako naturalny składnik włosów, decydując o tym, jak wyglądają. Czym objawiają się niedobory keratyny i jakie korzyści przynosi włączenie jej do codziennej pielęgnacji włosów, skóry i paznokci?


Ciekawe
Keratyna to popularny składnik preparatów do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. W takich kosmetykach występuje ona w formie keratyny hydrolizowanej. W czystej postaci ma ona formę żółtego lub brunatnego płynu i charakterystycznie pachnie.
Keratyna to podstawowy budulec skóry, włosów i paznokci. Jest białkiem, którego niskie stężenie w organizmie objawia się łamliwością włosów, pękaniem płytki paznokci czy uszkodzeniem struktury naskórka. Na rynku na szczęście można znaleźć mnóstwo produktów zawierających keratynę hydrolizowaną, która skutecznie poprawia stan tych partii naszego ciała.

Rozdwojone końcówki i puszące się włosy? To niedobór keratyny!


Keratyna buduje włosy, jako białko włókienkowe. To główny składnik łodygi włosowej, zwanej korą. Keratynowe włókna łączą się ze sobą za pomocą wiązań siarczkowych, przez co włosy stają się mocniejsze i bardziej elastyczne. Keratyna wzmacnia również osłonki włosów, sprawiając, że są one błyszczące i pełne blasku. Niedobór keratyny w ciele powoduje rozdwajanie się końcówek i otwieranie łusek włosowych, przez co kosmyki stają się osłabione i łatwo się plączą.


Lakiery do paznokci z dodatkiem keratyny, fot. pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy