Kiedy możemy już zdecydować się na botoks?


Kobiety nie mają już teraz raczej większych problemów z tym, aby swobodnie korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Czasy się zmieniły - same na siebie zarabiają, niektóre panie w ogóle nie decydują się na małżeństwo czy macierzyństwo i są bardzo mocno niezależne. Nie przejmują się więc opinią innych ludzi i chcą po prostu postępować w zgodzie ze sobą. To bardzo dobre podejście, bo nikt nie powinien się ograniczać lub czuć ze sobą źle - tym bardziej wtedy, gdy mamy tak łatwy dostęp do różnego rodzaju zabiegów i operacji.botoksfot. shutterstock

Kobiety jednak czasami zastanawiają się wciąż nad tym, kiedy tak naprawdę można się na coś takiego zdecydować. W młodości jednak czujemy, że większe ingerencje w nasze ciało po prostu nie są nam potrzebne – nie chcemy też przesadzić i zrobić sobie krzywdy. W Internecie czy w telewizji każdego dnia widzimy przykłady tych osób, które wręcz uzależniły się od różnego rodzaju zabiegów. My chcemy po prostu wygrać z niektórymi kompleksami – ale w dalszym ciągu w sposób bezpieczny i rozsądny. Mnóstwo pań na pewno interesuje się tym, kiedy już można bez obaw wstrzyknąć sobie w twarz botoks.

Najpierw kremy i masaże

Na pewno nie warto decydować się na niego wtedy, gdy nie mamy na skórze jeszcze żadnych głębszych zmarszczek – botoks raczej nie powinien być stosowany profilaktycznie, z wyjątkiem leczenia nadpotliwości. Tutaj najlepiej sprawdzą się zwyczajne kremy przeciw zmarszczkom. Upewnijmy się tylko, że korzystamy z wysokiej jakości kosmetyków - jeżeli będziemy bardzo oszczędzać to same możemy przyczynić się do pogorszenia wyglądu naszej skóry.

Botoks najczęściej wykonywany jest po 35 roku życia - wtedy faktycznie powoli na twarzy kobiety pojawiają się zmarszczki. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że botoks z czasem wypłukuje się z naszego organizmu - jeżeli więc efekt nam się nie spodoba to w końcu i tak się go pozbędziemy. Wykonanie jednego takiego zabiegu nie musi więc od razu oznaczać, że jego rezultaty pozostaną z nami do końca życia. Być może to ułatwi komuś podjęcie decyzji.
 
Dobrze się nad tym zastanów


Na pewno odradzamy decydowanie się na botoks pod wpływem impulsu – mimo wszystko jest to duży wydatek i musimy spodziewać się tego, że nasza twarz w jakimś stopniu będzie wyglądała jednak inaczej. Botoks wygładzi zmarszczki – ale jednocześnie może też minimalnie zmienić wygląd naszej twarzy. Już sam fakt tego, iż nasze czoło przestanie się marszczyć - będzie na pewno zauważalny dla otoczenia. Botoks musi być po prostu naszą świadomą decyzją - od początku do końca. Zabieg warto powierzyć specjalistom i osobom doświadczonym. W Warszawie polecamy klinikę medycyny estetycznej Projekt Skóra.


art. sponsorowany
Ocena (3.8) Oceń: