Kosmetyki Mokosh – w trosce o skórę i naszą planetę

Mokosh to marka kosmetyków naturalnych, która nie ogranicza się tylko do "czystego" składu swoich preparatów. Marka czuje się zobowiązana, by dbać o naszą planetę. Oprócz oferowania zdrowych i niezwykle skutecznych kosmetyków, zajmuje się także poszerzaniem świadomości na temat ochrony środowiska. Sprawdź czym jest akcja #ZiemaToDom.kosmetykiKosmetyki Mokosh fot.Adobe Stock

Kosmetyki Mokosh – dary natury


Marka Mokosh pozwala na nowo odkryć skuteczność naturalnej pielęgnacji. To właśnie dzięki specjalnie opracowanym preparatom możemy zaprosić przyrodę do swojego domu. Wszystkie kosmetyki charakteryzują się niezwykłą jakością, ciekawym doborem surowców, przyjemną konsystencją i urzekającym zapachem. Ostateczne receptury to owoc pracy technologów i kosmetologów, którzy starają się odpowiedzieć na realne potrzeby klientów. Czy wiesz, że nazwa marki pochodzi od słowa "Mokosz"? Tak nazywała się starosłowiańska bogini ziemi, wilgoci, urodzaju i płodności, która w dawnych wierzeniach opiekowała się kobietami i plonami ziemi. Marka korzysta z darów naszej planety. Selekcjonuje składniki i stawia na organiczne surowce o udowodnionym działaniu.

 

Kosmetyki właśnie tej marki:

  • Nie zawierają szkodliwych substancji (SLS-ów, PEG-ów, parabenów i pochodnych ropy naftowej).
  • Są zapakowane w ekologiczne opakowania, które nadają się do recyklingu lub ponownego wykorzystania w domu.
  • Nie są testowane na zwierzętach i posiadają certyfikat "V" od fundacji "Viva".
  • Są przetestowane dermatologicznie.


Kosmetyki Mokosh i szklane opakowania


Marka słynie nie tylko ze sprawdzonych i jakościowych receptur, ale także opakowań. Charakterystyczne szklane opakowania są idealne do ponownego wykorzystania.Słoiczkom po kosmetykach można dać drugie życie.

mokosh
Mokosh smoothing facial cream

Mogą służyć jako pojemniki na przyprawy, herbaty i drobiazgi. Można z nich stworzyć świeczniki lub doniczki. Marka wierzy w to, że recykling stanowi podstawę świadomego i odpowiedzialnego życia. To właśnie dbałość i zwrócenie uwagi na możliwość ponownego wykorzystania kosmetyków jest obecnie wyzwaniem przed, którym staje wielu producentów kosmetyków. W 2019 roku powstał pierwszy punkt zbioru opakowań Mokosh. Dziś w całym kraju działa ponad 20 takich punktów. Zbieranie pustych opakowań wpisuje się w akcję #ZiemiaToDom.

 

Mokosh #ZiemiaToDom – mamy obowiązek wobec naszej planety

 

Mokosh to producent kosmetyków naturalnych, który stara się poszerzać świadomość ludzi na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Marka cały czas stara się poszukiwać nowych sposobów, by chronić naturę. Właśnie w tym celu zainicjowała akcję #ZiemiaToDom. To coś więcej niż filozofia marki. Firma chce być częścią lepszego jutra. Co to oznacza w praktyce? Mokosh jako odpowiedzialny producent propaguje działania, które przynoszą pożądane efekty. W 2019 roku zmieniono teksturę na cieńszą, pozostając przy płaskich opakowaniach. Oznacza to, że zamawiając jeden pełny samochód kartoników na kosmetyki, aż 17-krotnie zmniejsza emisję CO2, która została wyprodukowana w transporcie. Warto tutaj wspomnieć, że 6 uformowanych opakowań w kształcie walców zajmuje tyle samo miejsca co 104 płaskie opakowania.


Marka nie zapomina o klimacie. Wybiera lokalnych dostawców i stara się u siebie produkować surowce. Dzięki temu nie nie ma potrzeby organizowania wielkich transportów zewnętrznych z magazynów, które są umieszczone w wielu lokalizacjach. Co z plastikiem? Marka nie ukrywa, że na początku swojej działalności pakowała kosmetyki w opakowania plastikowe. Z czasem składniki najwyższej jakości zostały pakowane w szklane opakowania. Był to jeden z pierwszych dużych kroków na rzecz ochrony środowiska, który pozwolił im zminimalizować ilość plastiku w przedsiębiorstwie. W ramach działań udało się także zamienić taśmę pakową z folii na jej papierowy odpowiednik. Podobnie stało się z folią bąbelkową. Została ona zastąpiona przez tekturę do pakowania.


W 2021 roku marka poszła o krok dalej. Czy wiecie, że woda do produkcji kosmetyków do bardzo istotny i wrażliwy surowiec. To właśnie określone parametry wody wpływają na jakość kosmetyków. Oznacza to, że nie może to być "zwykła" woda. Musi być nieskazitelnie czysta pod względem mikrobiologicznym i mineralnym. Firma zrezygnowała z wody dostarczanej w ogromnych plastikowych baniakach. Zainwestowana w specjalne centrum uzdatniania wody, by skutecznie ograniczyć plastik i emisję CO2 w procesach produkcyjnych. Marka Mokosh pokazuje, że słowo "naturalny" lub "ekologiczny" nie ogranicza się tylko do składu kosmetyków. Wprowadzenie innowacyjnych zmian i świadomość dbania o naszą planetę sprawia, że śmiało można powiedzieć, że wszystkie preparaty pielęgnacyjne dbają nie tylko o naszą skórę, ale także o naszą planetę.

 

art.sponsorowany

Ocena (4.3) Oceń: