Kosmetyki z wyciągiem z wiesiołka – jak działają na skórę?

Kosmetyki z wyciągiem z wiesiołka – jak działają na skórę?Kosmetyki z wyciągiem z wiesiołka – jak działają na skórę?

Olej z wiesiołka dwuletniego jest znany człowiekowi od bardzo dawna. Jak działa? Doskonale nawilża, pozostawia na skórze delikatny film i nadaje uczucie świeżości. Stanowi idealną ochronę dla skóry przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak wiatr, mróz czy klimatyzowane powietrze.Olej z wiesiołka dwuletniego (Oenothera biennis L.) jest znany człowiekowi od bardzo dawna. Stanowi on bogate źródło Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) – linolowego oraz gamma-linolenowego (GLA). Kwasy te są prekursorami wielu ważnych dla naszego organizmu związków, które regulują pracę układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Z tego względu olej wiesiołkowy znalazł zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, jak i kosmetycznym.

W kosmetyce doceniono jego właściwości natłuszczające, regenerujące i odżywcze. Doskonale nawilża, pozostawia na skórze delikatny film i nadaje uczucie świeżości. Może być wykorzystywany do regeneracji naskórka po kąpielach słonecznych i silnym mrozie. Olejek z wiesiołka skutecznie łagodzi podrażnienia i uzupełnia naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry.

Krem z olejem z wiesiołka firmy GAL pozbawiony jest sztucznych konserwantów i szkodliwych emulgatorów. Kosmetyk przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu skóry oraz skóry nadreaktywnej, narażonej na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych takich jak wiatr, mróz czy klimatyzowane powietrze. Zapobiega też nadmiernemu wysuszaniu naskórka, powstawaniu zmarszczek oraz stanów zapalnych skóry. Dzięki zastosowaniu tłoczenia na zimno, zachowano stabilność kwasu gamma-linolenowego i kwasu linolowego. Dodatek naturalnych przeciwutleniaczy, flawonoidów oraz witaminy E pozwoliło firmie GAL oddać w Państwa ręce wysokiej jakości produkt naturalny o niewygórowanej cenie.

Drugim ciekawym produktem w ofercie firmy GAL jest krem z olejem wiesiołkowym i nagietkowym firmy GAL jest przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji twarzy i całego ciała. Zawiera specjalnie wyselekcjonowane składniki, w tym dwa unikalne oleje – wiesiołkowy i nagietkowy. Olej wiesiołkowy zawarty w kremie jest bogatym źródłem kwasów omega-6 – w tym bardzo rzadko występującego w przyrodzie kwasu gamma-linolenowego (GLA). Kwasy te są składnikami budulcowymi błon komórkowych skóry, dzięki czemu skutecznie zapobiegają nadmiernej utracie wody z jej powierzchni. Drugi olej będący składnikiem kremu – olej nagietkowy doskonale łagodzi podrażnienia, zmniejsza wysięk i usprawnia mikrokrążenie, dzięki czemu zapobiega obrzękom. Wykazuje również delikatne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.


Krem z
olejem z wiesiołka i nagietka firmy GAL pozbawiony jest sztucznych konserwantów i szkodliwych emulgatorów. Rolę naturalnego przeciwutleniacza pełni zawarta w kremie witamina E, która stabilizuje składniki i zapobiega ich rozkładowi. Kosmetyk idealnie sprawdza się w pielęgnacji każdego typu skóry reaktywnej, narażonej na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych takich jak wiatr, mróz czy klimatyzowane powietrze. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu naskórka, powstawaniu zmarszczek oraz stanów zapalnych skóry.Więcej informacji o produktach firmy GAL można znaleźć na stronie:
www.gal.com.pl
Artykuł sponsorowany

Ocena (4.2) Oceń: