Kozieradka sposobem na jędrny biust

Nasiona kozieradki słyną z wysokiej zawartości białka, witamin i minerałów. Mają szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie, w kuchni, a także w kosmetyce. Poza tym, że preparaty na bazie tej rośliny działają antyseptycznie, przeciwnowotworowo i oczyszczająco, potrafią także powiększać i ujędrniać piersi. W jaki sposób stosować kozieradkę, aby poprawić wygląd swojego dekoltu?Nasiona kozieradki, fot. shutterstockNasiona kozieradki, fot. shutterstock
Nasiona kozieradki nie tylko przeciwdziałają nowotworowi piersi, lecz także wpływają pozytywnie na sam wygląd biustu. Dzięki wysokiemu stężeniu fitoestrogenów, roślina ta może znacznie ujędrnić i, w pewnym stopniu, powiększyć piersi. Aby uzyskać pożądane efekty, kozieradkę należy stosować zewnętrznie – w formie ziołowej mieszanki do masażu – albo wewnętrznie – w postaci herbatki.
Oto przepisy na poprawiające wygląd dekoltu preparaty kozieradkowe:

HERBATKA

Składniki:
  • 2 łyżki nasion kozieradki
  • 2 szklanki zimnej wody

Przygotowanie:
Nasiona kozieradki zalewamy wodą, a następnie stawiamy na ogniu. Kiedy mieszanka zacznie wrzeć, zdejmujemy ją z palnika i pozostawiamy pod przykryciem na ok. 20 minut. Po tym czasie odcedzamy herbatkę i dodajemy do niej odrobinę miodu. Wypijamy nie więcej niż 2 filiżanki preparatu dziennie.

ZIOŁOWY MASAŻ

W celu wykonania ziołowego masażu, zalewamy nasiona kozieradki wodą, a następnie pozostawiamy na noc w suchym i chłodnym miejscu. Na drugi dzień możemy użyć mieszanki do delikatnego masażu piersi. Zabieg tego rodzaju należy wykonywać nie częściej niż co dwa dni.

Nasiona kozieradki na talerzu

Poza stosowaniem wyżej wymienionych preparatów z kozieradki, warto włączyć jej nasiona do codziennej diety. Można dodawać je niemal do każdej potrawy, jednak najlepiej sprawdzają się w przypadku kuchni wegetariańskiej. Dodanie podprażonych ziarenek tej rośliny do zupy, gotowanych warzyw, sosu, hummusu czy twarogu pozwala wydobyć ich smak, a przy okazji nadaje pożywieniu dodatkowych wartości odżywczych.
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

Bibliografia

  1. “https://yummylooks.com/fenugreek-seeds-for-breast-growth/”; data dostępu: 2019-07-04
  2. “https://www.thehealthsite.com/diseases-conditions/heres-how-fenugreek-methi-seeds-can-help-you-increase-your-breast-size-d0416-387672/”; data dostępu: 2019-07-04
Ocena (3.1) Oceń: