Krem na noc – kosmetyk, który szkodzi?

Wbrew temu, co czytamy w popularnych gazetach albo oglądamy w telewizji, stosowanie kremu na noc wcale nie jest niezbędnym krokiem w codziennej pielęgnacji cery. Wręcz przeciwnie – rezygnacja z tego kosmetyku przynosi naszej skórze sporo korzyści!fot. shutterstockfot. shutterstock
Wiele kobiet może obawiać się tego, jak będzie wyglądała ich cera po przebudzeniu, jeśli na noc nie zastosują bogatego, mocno nawilżającego kremu. Okazuje się jednak, że kluczem do promiennych i gładkich policzków jest wyłącznie sen. Nasza skóra w czasie nocy regeneruje się… sama! Kiedy śpimy organizm mocno pracuje nad tym, aby w ciele postępowały procesy naprawcze. Mimo że koncerny kosmetyczne wmawiają nam, iż wykluczenie drogeryjnej pielęgnacji to niemal szaleństwo, powinnyśmy zafundować sobie kilka tygodni wolnych od kosmetyków „na dobranoc”, a następnie ocenić efekty takiej kuracji.
Oto kilka powodów, dla których warto odstawić wszelkie kremy na noc:

ROZSZERZONE PORY

Za sprawą ciągłego zatykania porów ciężkimi kremami, nasza skóra nie może swobodnie oddychać i zaczyna przejawiać coraz większą skłonność do zanieczyszczania się. Zatkane pory skóry w połączeniu z potem i sebum stanowią pierwszy etap w procesie tworzenia się zaskórników, a następnie – stanów zapalnych.

TRĄDZIK

Ze stosowania kremów na noc zdecydowanie powinny zrezygnować osoby ze skłonnością do trądziku. Skóra, która nie oddycha stanowi idealną bazę do powstawania niedoskonałości, z którymi, w miarę upływu czasu, coraz ciężej walczyć. Dokładny demakijaż przed snem i oczyszczenie skóry peelingiem poprawi stan cery znacznie efektywniej niż gruba warstwa kremu „na dobranoc”.

TŁUSTA SKÓRA

Posiadaczki cery tłustej, zamiast inwestować w kolejny puder matujący, powinny spróbować prostszego rozwiązania i... odstawić krem na noc! W wyniku tego działania skóra powinna się uspokoić sama i – w efekcie - produkować mniej sebum.

Jak widać, rezygnacja z kremu na noc to nie tylko oszczędność czasu, pieniędzy, lecz także zabieg, który przyniesie problematycznej skórze wiele dobrego!
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

Bibliografia

  1. “https://www.refinery29.com/en-us/is-moisturizer-bad-for-you”; data dostępu: 2019-08-19
Ocena (2.5) Oceń: