Krem ochroni cię przed smogiem

Fot. Flickr CC[CC BY 2.0 ], Flickr.com Fot. Flickr CC[CC BY 2.0 ], Flickr.com

Na fali smogowego alertu zrobiło się głośno o ochronie przed zanieczyszczonym powietrzem. Ludzie zaczęli masowo kupować maseczki i oczyszczacze powietrza do mieszkania. Biznes smogowy rozkręcił się na dobre, co postanowiła wykorzystać także branża kosmetyczna.Krem na smog? Z myślą o osobach narażonych na niedogodności miejskiego stylu życia, także smog, jedna z perfumerii oferuje w sprzedaży detoksykująco-dotleniający DETOX Cream.

Jak przekonuje producent kremu szwajcarska firma Valmont, to idealny kosmetyk na smog! Absorbuje tlen z powietrza, dlatego na jego powierzchni stale tworzy się lekka pianka, która pozwala otoczyć skórę twarzy delikatnym obłokiem i w ten sposób dostarczyć życiodajną dawkę tlenu do naskórka – czytamy na stronie drogerii. Przesada? Przesadą na pewno jest cena, bowiem za słoiczek kremu przyjdzie nam łono zapłacić – około 965 zł za 45 ml. Natomiast przesady nie ma w tym, ze smog rzeczywiście wpływa na cerę.

W jaki sposób? Pył zawieszony, w którym znajdziemy m. in. metale ciężkie, tlenki azotu i benzo(a)piren sprawia, że cera staje się podatna na działanie wolnych rodników, co sprzyja powstawaniu stanu zapalnego. W konsekwencji cera traci jędrność i koloryt, pogłębiają się zmarszczki. Ja się zatem chronić?

Wystarczą proste zabiegi higieniczne. Po przyjściu do domu przemyjmy twarz delikatnym żelem. Możemy również przemywać skórę twarzy, szyi i dekolt płynem micelarnym, a potem ponownie nałożyć krem.
Ekologia.pl

Źródło:
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/warszawska-perfumeria-oferuje-krem-na-smog-cena-powala,3980462,artgal,t,id,tm.html


 
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy