Mydło z Aleppo dla cery z problemami i trądzikiem. Mydło Aleppo – jakie wybrać?

By Bernard Gagnon (Own work) [GFDL or CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons By Bernard Gagnon (Own work) [GFDL or CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Mydło z Aleppo to mydło inne, niż wszystkie. W przeciwieństwie do zwykłych kostek myjących, nie tylko nie podrażnia, ale wręcz pomaga pozbyć się mankamentów charakterystycznych dla skóry problematycznej. Jest zachwalane jako pogromca trądziku, krostek, zaskórników i stanów zapalnych. Tymczasem zawiera jedynie cztery naturalne składniki i to właśnie ich połączenie daje tak znakomite rezultaty.


Myć czy nie myć? Mydło z Aleppo to dobry wybór

Myć! To oczywiste. Pytanie tylko – czym? Mamy do wyboru wiele środków myjących, począwszy od tego najbardziej tradycyjnego, czyli mydła właśnie, przez żele i pianki, aż po płyny micelarne oraz toniki. Żele do mycia twarzy i ciała już dawno temu odebrały mydłom ich standardową rolę. Okazało się, że te mogą być stosowane co najwyżej do mycia dłoni, ponieważ zmieniają pH skóry na zasadowe. Klasyczna, współczesna kostka myjąca, czyli praktycznie każde drogeryjne mydło, to poza tym połączenie soli kwasów tłuszczowych i rozmaitych chemicznych dodatków – barwników, konserwantów, sztucznych zapachów czy substancji polepszających konsystencję i strukturę kostki. Taki produkt to tzw. syndet, naszpikowany chemią i pozbawiony naturalnych substancji nawilżających czy wyciągów z roślin.

Czy zatem mydło powinno odejść do lamusa i zostać całkowicie zastąpione przez inne środki myjące (które, swoją drogą, również nie zachwycają składem, bo powstają z udziałem licznych syntetyków)? Otóż mydło wciąż może być najlepszym środkiem czystości, pod warunkiem, że używamy jednego z tradycyjnych, ekologicznych produktów, wytwarzanych wyłącznie z naturalnych substancji. Wróćmy w tym miejscu do korzeni mydła w ogóle, czyli do nieocenionego Aleppo, którego proces produkcji pozostaje niezmieniony odkąd w starożytności zaczęli wytwarzać je Fenicjanie. Nazwa mydła pochodzi od syryjskiego miasteczka Aleppo, w którym narodziła się tradycja jego wytwarzania i z którego pochodzi całość dostaw na rynki zagraniczne.


Z uwagi na wojnę toczącą się obecnie w Syrii, dostęp do mydła Aleppo jest utrudniony. Sprzedawane aktualnie Alep pochodzi prawdopodobnie z zapasów i hurtowni. Fot. pixabay.com
Moim zdaniem
Stosujesz mydło z Aleppo?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy