Naturalne sposoby na paznokcie. Jak dbać o paznokcie?

Zdrowe i zadbane paznokcie uważa się za wizytówkę każdej kobiety. Niestety bywa, że, mimo stosowania drogeryjnych odżywek i balsamów, nasze dłonie nie wyglądają tak, jakbyśmy chciały. W jaki sposób można wzmocnić paznokcie naturalnymi sposobami?fot. shutterstockfot. shutterstock

Aby nasze paznokcie były mocne i odżywione, poza odpowiednim cięciem, warto zafundować im intensywną pielęgnację przy użyciu w 100% naturalnych preparatów. Naszym dłoniom doskonale służą olejki tudzież kąpiele w soli morskiej. Już kilka domowych zabiegów pozwoli uzyskać nam efekty porównywalne z kuracjami gabinetowymi w SPA.
Oto przykładowe sposoby na poprawę kondycji paznokci przy użyciu prostych środków:

OLEJOWANIE

Naturalne olejki roślinne sprawdzają się nie tylko w pielęgnacji skóry i włosów. Wcieranie w paznokcie oleju kokosowego albo rycynowego świetnie je odżywi i nabłyszczy, dzięki czemu staną się mocniejsze, a suche skórki przestaną być widoczne. Taki zabieg może również przygotować nasze dłonie do dalszych czynności kosmetycznych.

KĄPIEL SOLNA

W celu wzmocnienia paznokci i, przy okazji, wygładzenia dłoni, warto zafundować im pełną minerałów kąpiel z dodatkiem soli morskiej. Solankę należy przygotować w miseczce, a następnie umieścić w niej dłonie na ok. 30 minut. Jeżeli zabieg będziemy powtarzać kilka razy w tygodniu, zadowalające efekty pojawią się już kilkunastu dniach.

MASECZKA OLIWKOWO-CYTRYNOWA

Kto powiedział, że maseczki są zarezerwowane tylko dla twarzy i włosów? Nasze paznokcie również wymagają intensywnego odżywienia. Z tego względu powinnyśmy od czasu do czasu nakładać na nie oliwę z oliwek wymieszaną z sokiem z cytryny, a następnie założyć rękawiczki. Czas trwania zabiegu to kilka godzin, dlatego warto wykonywać go na noc, zaraz przed snem.

Dłonie jak u modelki

Jak widać, w celu poprawienia zdrowia i wyglądu paznokci, niekoniecznie trzeba wybierać się do kosmetyczki. Naturalne mikstury, przy regularnym stosowaniu, mogą diametralnie odmienić wygląd naszych dłoni i sprawić, że będą wyglądały jak u modelki.
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)
Ocena (2.9) Oceń: