Naturalne sposoby na mocne włosy – maseczki, zioła, oleje, dieta

Każdy z nas gubi codziennie mniej więcej stałą liczbę włosów. Nie ma to nic wspólnego z łysieniem, ani chorobami skóry głowy. Pojedyncze włosy wypadają wtedy niezauważenie. Czasem jednak ubytek kosmyków jest dostrzegalny – czupryna wyraźnie przerzedza się, a bujne pukle zamiast na głowie, zostają na szczotce. Wówczas warto sięgnąć po naturalne metody na wzmocnienie kondycji włosów.fot, dreamstimefot. dreamstime

Wypadanie włosów: przyczyny

Nadmierne wypadanie włosów to bardzo często wynik źle prowadzonej diety, ubogiej w cenne mikro- i makroskładniki, najczęściej idący w parze z pogorszeniem stanu skóry i paznokci. Nagła, intensywna i praktycznie całkowita utrata kosmyków może być efektemzatrucia różnego rodzaju substancjami,
Dlaczego włosy wypadają?
Nagła, intensywna i praktycznie całkowita utrata kosmyków może być efektem zatrucia różnego rodzaju substancjami, np. rtęcią, złotem lub toksycznymi chemikaliami.
np. rtęcią, złotem lub toksycznymi chemikaliami. Silne pogorszenie kondycji włosów bywa także symptomem chorób, na przykład nadczynności lub niedoczynności tarczycy, chorób nadnerczy i jajników, choroby Gravesa-Basedowa, cukrzycy czy anemii. Najczęściej jest jednak stanem przejściowym, powodowanym czynnikami, które nie wymagają postawienia diagnozy lekarskiej i leczenia farmakologicznego. Jeśli włosy widocznie tracą gęstość na przełomie pór roku, prawdopodobnie to wina przesilenia.

O ile na co dzień tracimy około 50 włosów, o tyle jesienią ta liczba podwaja się. To normalne i powszechne zjawisko – nasza odporność i kondycja organizmu obniżają się wraz z nadejściem chłodnych dni. Dotkliwie odczuwają to zwłaszcza kobiety, ponieważ zmienność pór roku determinuje również zmiany w pracy układu hormonalnego i zmniejszenie produkcji estrogenów. Estrogeny, których poziom wzrasta wiosną i latem, sprawiają, że cera staje się promienna, skóra jędrna, a włosy gęste i mocniejsze. Promienie słoneczne, których wówczas dostatek, stymulują ich produkcję. Latem jesteśmy więc u szczytu witalności. Niemniej w wakacje wystawiamy się na działanie silnego wiatru, wody morskiej i chętnie leżakujemy w słońcu. Jesienią, gdy zaczyna brakować estrogenów, a intensyfikuje się produkcja testosteronu, objawiają się skutki wakacyjnych wojaży. Skóra i jej przydatki są widocznie osłabione i przesuszone. Stare kosmyki muszą zrobić miejsca nowym i wypadają na potęgę.
Ocena (4.9) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy