Naturalny dezodorant DIY

pixabay.com pixabay.com

Aby przygotować naturalny dezodorant, nie potrzebujemy dużej ilości drogich składników o egzotycznie brzmiących nazwach. Wystarczy nam łącznie pięć produktów, które są dostępne na rynku bez większego problemu. A zatem - do dzieła!W celu przygotowania dezodorantu DIY należy zapatrzyć się w następujące składniki bazowe:
  • skrobia kukurydziana
  • soda oczyszczona
  • olej kokosowy
  • kilka kropel olejku eterycznego (np. cytrynowego)
  • gliceryna
Przygotowanie:

Wszystkie składniki z listy, w odpowiednich proporcjach, dokładnie mieszamy do momentu aż nabiorą konsystencji gęstej pasty. Kiedy produkt będzie już gotowy, możemy go spokojnie aplikować na skórę pod pachami.

O ile tego rodzaju naturalny dezodorant nie blokuje wydzielania potu, o tyle potrafi doskonale go wchłaniać. Zawarte w nim olejki eteryczne powodują, że produkt ma świeży, przyjemny zapach, a przy tym - nie podrażnia skóry. Tego typu kosmetyk sprawdzi się nie tylko u alergików, lecz także u osób dbających o swoje zdrowie – samodzielne wykonanie pozbawionego chemii produktu poza tym, że będzie dobre dla naszego ciała, to jeszcze poprawi nam nastrój, dając sporo satysfakcji.
Alicja Chrząszcz


Źródło: www.biokurier.pl
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Moim zdaniem
Czy robiłeś/robiłaś kiedyś dezodorant?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy