Piękna cera w 7 dni?

Wbrew obietnicom producentów kosmetyków, ekspresowa poprawa urody, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jest czymś nierealnym. Na szczęście - nie wszystko stracone! O ile faktycznie ciężko jest poprawić stan cery w tydzień, korzystając jedynie z zewnętrznej pielęgnacji, o tyle łatwiej jest zadziałać od wewnątrz i odżywić skórę za pomocą… diety. Może nieco trudno w to uwierzyć, jednak efekty będą naprawdę widoczne!fot. shutterstockfot. shutterstock
  1. SPIRULINA
  2. PROBIOTYKI
  3. WITAMINA C
Jeżeli chcemy olśniewać promienną cerą na randce, imprezie, weselu, studniówce lub innym „wielkim wyjściu”, powinnyśmy zacząć przygotowania minimum tydzień wcześniej. Żadna maseczka bankietowa nie zapewni mam takich trwałych i widocznych efektów, jak zmiana stylu życia i jadłospisu.

Oto naturalne suplementy, które, w połączeniu ze zdrową dietą, aktywnością fizyczną i odpowiednią ilością snu zdziałają cuda i sprawią, że z dnia na dzień będziemy stawały się piękniejsze:

SPIRULINA


Wyprodukowany z alg morskich suplement stanowi unikalne źródło witamin, minerałów i silnych antyoksydantów. Mimo że zapach może początkowo zniechęcać, świadomość prozdrowotnych właściwości tego specyfiku sprawi, że szybko przestaniemy na niego zwracać uwagę. Codzienne dodawanie spiruliny do jogurtów, owsianek i koktajli sprawi, że skóra będzie doskonale odżywiona i promienna. Suplement ten występuje zarówno w formie kapsułek, jak i proszku.

PROBIOTYKI


Zdrowe jelita to gwarancja ładnej cery. Regularne suplementowanie probiotyków stopniowo wyreguluje florę bakteryjną w jelitach, dzięki czemu pozbędziemy się problemów trawiennych, a niedoskonałości przestaną się pojawiać. Probiotyki można umieścić w diecie w formie kefiru z grzybka tybetańskiego, dobrej jakości jogurtów naturalnych albo kiszonek ekologicznych.

WITAMINA C


Kwas askorbinowy w mig nadaje cerze zdrowego blasku, przyspiesza regenerację naskórka, a także wspiera syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się napięta. Witamina C występuje w wielu kremach, jednak duże lepsze efekty uzyskamy suplementując ją od wewnątrz. Najlepiej zaopatrzyć się w naturalną witaminę, np. w formie tabletek do ssania z wyciągiem z aceroli. Do tego warto wzbogacić dietę o dodatkową porcję owoców, najlepiej sezonowych.

Oczywiście do planu suplementacji wewnętrznej, można dołączyć naturalną pielęgnację cery, która przyczyni się do spotęgowania efektu, jaki uzyskamy. Jeżeli urozmaicona i odżywcza dla skóry dieta przypadnie nam do gustu, warto stosować ją dłużej niż 7 dni. Zmiana nawyków żywieniowych w połączeniu z odpowiednio dopasowaną suplementacją nie tylko doda nam urody, lecz także wzmocni organizm i poprawi samopoczucie.
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

Bibliografia

  1. “https://www.stylecraze.com/articles/how-to-get-glowing-skin-in-7-days-with-day-by-day-instructions/”; data dostępu: 2020-09-14
Ocena (1.4) Oceń: