Zadbane i piękne stopy - domowe sposoby - pielęgnacje i porady

fot. dreamstime fot. dreamstime

Skoro dłonie są wizytówką kobiety, to stopy powinny być przypieczętowaniem jej dbałości o wizerunek. Nie szkodzi, że nie eksponujemy ich codziennie. Zadbane i piękne stopy warto mieć także wtedy, gdy są szczelnie okryte skarpetkami lub tkwią po kostki w kozakach.


Nie ma wakacji od pielęgnacji!

Początkiem lata w popłochu staramy się nadać naszym stopom korzystny wygląd. Inaczej spod sandałów będą straszyć szorstkie pięty i byle jak opiłowane paznokcie. A gdyby tak przez cały rok dbać o tę część ciała z równym zapałem, co podczas przygotowań do sezonu wakacyjnego? Wraz z nadejściem jesieni nie ciskajmy w kąt odżywczych kremów do stóp, ani nie ustawajmy w działaniach, by nasze stopy były w świetnej formie. Okres jesienno-zimowy szczególnie sprzyja zabiegom leczniczym – usuwaniu brodawek i odcisków czy eliminowaniu grzybicy. Opatrunki możemy wtedy ukryć w zabudowanym obuwiu.

Jak dbać o stopy na co dzień? – usuwanie zrogowaciałego naskórka

Najczęstszą bolączką zaniedbanych stóp jest gruba warstwa zrogowaciałego naskórka, szpecąca przede wszystkim pięty. Bez
Uwaga!
Zrogowacenia usuwajmy ostrożnie. Trąc skórę z wyjątkową zaciekłością, możemy zwyczajnie ją uszkodzić. Poza tym stopy potrzebują naturalnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Funkcję tę spełnia warstwa rogowa naskórka. Jeśli zedrzemy ją całkowicie, odrośnie bardziej zagęszczona i grubsza.
regularnego usuwania martwej, szaro-żółtej skóry, rogowacenie będzie się nasilać, aż doprowadzi do pękania skóry pięt. Widok – niezbyt zachęcający, a rokowania zdrowotne w takim stadium zaniedbania są równie kiepskie. Pękanie naskórka to pierwszy krok do powstawania odcisków, a nawet stanów zapalnych i patologicznych zmian skóry stóp.

Zrogowacenie najlepiej usunąć w sposób mechaniczny, przy użyciu szorstkiej tarki do pedikiuru. W przypadku wrażliwszej skóry na stopach, warto najpierw wypróbować krem złuszczający, a gdyby ten nie pomógł, dopiero wtedy sięgnąć po tarkę. Wygodne w obsłudze, a jednocześnie efektywne są także tarki elektryczne, którymi możemy zastąpić tradycyjne narzędzie. Po usunięciu zgrubień, wykonajmy peeling gruboziarnisty. Możemy kupić go w drogerii lub przygotować samodzielnie, na bazie soli morskiej i oliwy z oliwek. Oliwa przy okazji natłuści i odżywi skórę.
 
Zabiegi złuszczające najlepiej wykonywać w kąpieli wodnej z dodatkiem soli zmiękczających, olejków eterycznych lub ziół.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy