Świat roślin inspiracją w tworzeniu kosmetyków

Fot. sxc.huFot. sxc.hu

Większość Polek skarży się na suchą skórę. Przyczyny mogą być różne – od czynników atmosferycznych i źle zbilansowanej diety po stres i zanieczyszczenia środowiska. Wszystko to powoduje, że co druga kobieta w naszym kraju ma nieodpowiednio nawilżoną skórę. Jak się okazuje rozwiązanie jest w zasięgu ręki, a konkretnie w otaczającej nas przyrodzie.Zwolennicy naturalnych produktów sądzą, że odpowiedzią na problemy kosmetologiczne jest przyroda. Moda na ekologię sprawiła, że znów uwierzyliśmy w upiększającą moc roślin. Naturalne olejki, esencje z płatków kwiatów, wyciągi z ziół na pewno są bardziej przyjazne dla naszej skóry niż nafaszerowane chemią kosmetyki.

Firmy kosmetyczne podążając za ekologicznymi trendami, zaczęły prowadzić badania nad roślinami, które potrafią magazynować wodę. Jest aloes, zielona agawa, olejek z sezamu czy migdałów – rośliny, które w naturze wykazują się dużą odpornością na ekstremalne warunki pogodowe. Natomiast wyciągi z nich, zamknięte z słoikach, mogą odtwarzać swoje procesy życiowe na naszej skórze.

Problemy kosmetyczne pomogą rozwiązać balsamy i mleczka nawilżające z ekologicznej linii Yves Rocher. Receptury oparte na bazie roślinnych wyciągów – oleju z migdałów, soku z agawy pozwolą odżywić wysuszoną skórę. Prawidłowo dobrane składniki pochodzące z ekologicznych upraw, zmiękczają naskórek i zapobiegają utracie jego sprężystości. Roślinne kosmetyki Yves Rocher stanową idealne wykończenie zabiegu pielęgnacyjnego, a w połączeniu z morelowym peelingiem odnowią i odżywią skórę, co jest istotne szczególnie teraz, gdy zbliża się lato.

Jak wiemy, natura od lat znajduje zastosowania w kosmetykach. Jednak w obecnych czasach jest to nie tylko źródło składników, ale i inspiracja, która mobilizuje do dalszych badań nad światem przyrody, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla jej zasobów.
Źródło:www.yves-rocher.com.plOcena (2.6) Oceń: