Szczegół, który uwydatni piękno Twojego manicure'u. Podpowiadamy, dlaczego warto zadbać o odżywienie skórek

Piękny manicure to suma wielu czynników. Zadbane i starannie opracowane skórki to podstawa. Na dodatek mają one realny wpływ na trwałość stylizacji. Jak najlepiej obchodzić się ze skórkami, by zapewnić im zdrowy i piękny wygląd? Kompleksowe zadbanie o nie wcale nie jest takie trudne! Wystarczy wdrożyć odpowiednie kroki do rutyny pielęgnacyjnej i nie zapominać o silnej woli! W zamian zyskasz estetyczny wygląd całego manicure’u.olejekOliwka do skórek i paznokci Cosmetics Zone pomoże Ci zadbać o piękny wygląd dłoni fot. Cosmetics Zone

Co nie sprzyja naszym skórkom?

Detale mają znaczenie. Na pewno potwierdzą to Twoje skórki przy paznokciach. Poszarpane lub nawet poranione nie tylko rzucają się w oczy, ale mogą rzutować na samopoczucie. Zwłaszcza kiedy są zranione i sprawiają ból. Czynników, które powodują, że skórki przy paznokciach są poszarpane lub rosną nieestetycznie, jest naprawdę wiele.

Pierwszy, wcale nie tak rzadki, to nerwowe ich nadrywanie lub przygryzanie. Kolejny, to używanie detergentów o silnych składach, które wysuszają skórę. Również produkty z alkoholem, których używamy np. do dezynfekcji, wyjątkowo źle wpływają na kondycję dłoni. Nie zapominajmy też o nieumiejętnym wycinaniu skórek, które może mieć opłakane skutki.

Jak temu zaradzić? Konieczna będzie odrobina samokontroli. Zwróć uwagę, czy nie gryziesz paznokci podczas stresu. A do sprzątania i mycia wystarczą ochronne rękawice. Warto też wybierać detergenty o naturalnym składzie.


 Skutki zniszczonych skórek

Oczywiście pierwszym, najbardziej widocznym rezultatem zniszczonych skórek jest ich nieestetyczny wygląd. Jednak skutki mogą być o wiele bardziej nieprzyjemne. Manicure hybrydowy powinien być aplikowany na gładkiej płytce. Jeśli rozleje się on na nieumiejętnie przygotowane skórki, stylizacja nie będzie trwała. Może też dojść np. do reakcji alergicznej.

Nie zapominajmy, że odpowiednie nawilżenie tej okolicy płytki ma istotne znaczenie dla jej ochrony – to po prostu martwy naskórek, który osłania macierz paznokcia. Wszelkie produkty i akcesoria do pielęgnacji i usuwania skórek znajdziesz w sklepie Cosmetics Zone.

Poprawne przygotowanie skórek do manicure’u

Możesz wybierać spośród profesjonalnych frezarek i precyzyjnych cążków do usuwania skórek. Jednak coraz więcej profesjonalistów podkreśla, że zabiegi te mogą doprowadzić do rogowacenia ochronnej warstewki okalającej płytkę. Nieumiejętne używanie akcesoriów doprowadza też czasem do zranienia lub uszkodzenia paznokci. Jeśli nie zadbasz odpowiednio o higienę miejsca pracy, skutkiem może być nawet infekcja. Jak temu zaradzić?

Przed usunięciem skórek zmiękcz je olejkiem lub nawilżającym płynem do mycia. Możesz też sięgnąć po preparat do rozpuszczania naskórka. Bądź precyzyjna i dokładna. Pośpiech nie jest tutaj dobrym doradcą. Systematycznie wymieniaj i oczyszczaj cążki i frezy z frezarki.
olejek
Pamiętaj, żeby uważnie i dokładnie opracowywać skórki i używać wysokiej jakości akcesoriów do paznokci fot.Cosmetics Zone
 Produkty na ratunek zniszczonym skórkom

A co, jeśli już kompletnie zrujnowałaś swoje skórki? Nic straconego. Jeśli jest naprawdę źle, zacznij np. całonocną kurację z użyciem specjalnych kremów. Na dłonie otoczone chmurką produktu nałóż bawełniane rękawiczki. Możesz też sięgnąć po inne, najlepiej naturalne preparaty. Polecane są np. masło shea, olej kokosowy, arganowy, rycynowy czy ze słodkich migdałów. Wielu producentów oferuje gotowe mieszanki, które mają za zadanie intensywnie nawilżyć i zregenerować zniszczone skórki. To preparaty, np. odżywki, oliwki, czy sera, wzbogacone o witaminę E, która jest jednym z najbardziej skutecznych antyoksydantów lub nawilżającą witaminę A.


art. sponsorowanyOcena (2.5) Oceń: