Tonik do twarzy - dlaczego nie należy pomijać tego kosmetyku w pielęgnacji?

Jak pielęgnować twarz, aby zawsze sprawiała wrażenie młodszej niż ma to miejsce w rzeczywistości? Prawidłowo przeprowadzona pielęgnacja to proces, na który składa się kilka etapów. Jednym z nich jest tonizacja i choć dużo uwagi poświęca się jej wpływowi na wygląd cery, trudno nie odnieść wrażenia, że wiele kobiet sięga po tonik do twarzy jedynie od czasu do czasu bez świadomości tego, jak ważny jest to kosmetyk.zdjęciefot. shutterstock
Tonizacja i jej znaczenie

Czy naturalny tonik do twarzy rzeczywiście powinien być zaliczany do tych kosmetyków, bez których codzienna pielęgnacja nie miałaby sensu? O tym, że powinno tak być przekonują eksperci oraz same kobiety, które zdecydowały, że nie będą ignorować znaczenia tego zabiegu. Chcąc lepiej zrozumieć, jak bardzo pomocny może okazać się tonik, warto przypomnieć sobie, jak duże znaczenie dla skóry ma utrzymanie jej lekko kwaśnego odczynu. To właśnie on przyczynia się przecież do tego, że szkodliwe czynniki mają utrudnione zadanie, gdy chcą dostać się w głąb skóry. Właściwe pH to skuteczna ochrona zarówno przed wirusami, jak i przed bakteriami. To również pewność, że nie będziemy zmagać się z ryzykiem pojawienia się stanu zapalnego nawet w wymagającym dla skóry okresie jesienno-zimowym.
Po naturalny tonik do twarzy warto jednak sięgać nie tylko dlatego, że pozwala on na utrzymanie lekko kwaśnego pH naszej skóry. Kosmetyk ten sprawdza się przecież znakomicie także wtedy, gdy zależy nam na pozbyciu się pozostałości zanieczyszczeń, jakie w każdej chwili osadzają się na skórze. To także doskonałe rozwiązanie o charakterze nawilżającym, tonik znany jest przy tym również z tego, że działa kojąco, gdy nie udało się nam ustrzec skóry przed podrażnieniami.
Prawidłowa tonizacja krok po kroku

Nie każda osoba stosująca regularnie tonik do twarzy lub hydrolat, jest zadowolona z tego, jak działa ten kosmetyk. Warto więc pamiętać o tym, że o skuteczności tonizacji można mówić jedynie wówczas, gdy zabieg ten jest wykonywany we właściwy sposób. Naczelna zasada tonizacji zwraca nam uwagę na to, że choć tonik jest ważnym kosmetykiem, nie może być postrzegany jako alternatywa dla innych rozwiązań przeznaczonych do oczyszczania skóry. To tylko jeden z kilku etapów, z jakich składa się codzienna pielęgnacja skóry twarzy.

Ważne jest nie tylko odpowiednie podejście do zabiegu, ale również jego prawidłowe wykonywanie. Tonizacja powinna być wykonywana z wyjątkową delikatnością. Może się wydawać, że mocne pocieranie skóry będzie prowadzić do jej lepszego oczyszczenia. W rzeczywistości jednak takie działanie przyczyni się przede wszystkim do podrażnienia jej naturalnej bariery ochronnej.
tonik
W pielęgnacji twarzy warto oprócz toniku stosować także serum i roller do masażu. fot.shutterstock
Co wybrać – tonik, czy hydrolat?

Dyskusja na temat tego, czy lepiej sięgać po toniki roślinne, czy też po hydrolaty, trwa od dawna. Jej efekt końcowy nigdy jeszcze nie budził tak dużego zainteresowania, jak ma to miejsce obecnie. Nietrudno się zresztą domyślić, że mamy do czynienia z pytaniem, na które trudno jest udzielić jednej tylko odpowiedzi. Dobrze dobrany naturalny tonik do twarzy może okazać się rozwiązaniem znacznie skuteczniejszym niż hydrolat choćby dlatego, że już na etapie jego powstawania brano pod uwagę właśnie takie jego przeznaczenie. Wspomnienie o atucie naturalności nie pojawia się tu jednak przez przypadek. W sprzedaży dostępnych jest wiele toników, a skład przynajmniej niektórych budzi spore wątpliwości. Jeśli więc mamy do wyboru rozwiązanie, które bazuje na sztucznych substancjach oraz hydrolat, trudno dziwić się, że to właśnie ten ostatni jest uważany za znacznie lepszą opcję.
Same hydrolaty, nazywane też wodami roślinnymi, mogą być cennym wsparciem zwłaszcza dla tych osób, których cera charakteryzuje się szczególną wrażliwością. W przeciwieństwie do klasycznych toników do twarzy, powstają w procesie destylowania świeżych roślin, co przy tym warte podkreślenia jako destylat wykorzystywana jest w nim para wodna. W destylatach możemy spotkać się także z olejkami eterycznymi, ich stężenie jest jednak na tyle niskie, że nie powinno zaszkodzić nawet osobom o szczególnie wrażliwej cerze. O tym jak dobrać odpowiedni hydrolat do swojej cery przeczytasz tutaj: https://triny.pl/blog/hydrolaty-do-twarzy-jak-wybrac/.

art. sponsorowany
Ocena (2.9) Oceń: