Zielony eliksir piękna z trawą owsianą w roli głównej

Będący jednym z symboli wiosny młody owies to nie tylko urocza dekoracja okiennego parapetu. Trawa owsiana kryje w sobie bowiem niezwykłe właściwości, które odpowiadają za poprawę funkcjonowania organizmu i przedłużenie jego młodości. W jaki sposób przygotować odmładzający eliksir na bazie tej rośliny?Zielony owies, fot. shutterstockZielony owies, fot. shutterstock

Młody owies jest źródłem cennych witamin i minerałów. Zielone pędy tej rośliny kryją w sobie mnóstwo beta karotenu, kwasu foliowego, witaminy C, B, K, a także żelaza, wapnia, białka i błonnika. Włączenie trawy owsianej do diety intensywnie odżywia organizm, wzmacniając jednocześnie układ nerwowy. Jej właściwości przewyższają nawet kiełki słonecznika czy niektóre nowalijki.
Mikstura piękna i zdrowia

Picie soku na bazie młodego owsa, poza efektem odmładzającym skórę, włosy i paznokcie, zapobiega chorobom, takim jak osteoporoza, poprawia elastyczność kości, przyspiesza proces rekonwalescencji, wyrównuje poziom cukru we krwi, a także działa uspokajająco. Eliksir tego rodzaju wspiera również leczenie chorób tarczycy, zaburzeń hormonalnych, a także schorzeń układu moczowego.

Oto przepis na domowy sok z trawy owsianej:
Składniki:
Przygotowanie:

Trawę owsianą, jabłka, imbir i cytrynę umieszczamy w sokowirówce, a otrzymaną masę dokładnie mieszamy. Napój należy spożyć od zaraz po przygotowaniu.

Zdrowie wprost z parapetu

Picie przynajmniej raz w tygodniu eliksiru młodości z trawy owsianej swoim działaniem jest w stanie zastąpić wiele aptecznych suplementów w kapsułkach. Zafundowanie sobie takiej naturalnej kuracji, poza działaniem wyciszającym, wzmacniającym i regulującym hormony, chroni nas przed chorobami kości. Bazę do tego napoju, czyli młody owies, możemy ponadto uprawiać we własnym domu – wystarczy zasiać jego nasionka w niewielkiej doniczce, umieścić ją na parapecie i regularnie podlewać.
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)
Ocena (2.5) Oceń: