Warzywa i owoce kontra rak
Dieta a ryzyko zachorowania na raka
Jedzenie dużej ilości owoców i warzyw może obniżać ryzyko zachorowania na raka, ale nie w tak dużym stopniu jak sądzono – wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach „Journal of National Cancer Institute”
„Junk food” uzależnia jak narkotyk
Jedzenie, które uzależnia jak narkotyk
Od wysokokalorycznej, lecz posiadającej niskie właściwości odżywcze taniej żywności tzw. „junk food”, można się uzależnić tak samo, jak od nikotyny i kokainy – twierdzą naukowcy, których ustalenia publikuje „Nature Neuroscience”.
Słodzone i gazowane napoje są szkodliwe dla zdrowia
Uwaga na słodkie napoje!
Dziesiątki tysięcy przypadków cukrzycy i chorób serca oraz setki milionów dolarów wydanych na opiekę zdrowotną – oto do czego, zdaniem amerykańskich naukowców, prowadzi picie słodkich napojów.
Soja zmniejsza ryzyko raka płuca
Rzuć palenie, jedz soję
Panowie, którzy rzucili już palenie, mogą rozważyć włączenie do swojej diety produktów sojowych. Zdaniem japońskich naukowców soja może być bowiem jednym z czynników zmniejszających ryzyko raka płuca. O ich wnioskach informuje "American Journal of Clinical Nutrition".
Co kryje się w pieczywie?
Co kryje się w pieczywie?
Chleb jest naszym podstawowym produktem żywnościowym. Występuje w wielu odmianach – razowy, pszenny, orkiszowy… Jednak zawartość chleba w chlebie nie jest już tak oczywista. Konsument często nie wie, jaki rodzaj pieczywa naprawdę zakupi.
Mały drink chroni przed kamieniami żółciowymi
Przed czym chroni mały drink?
Umiarkowane spożywanie alkoholu chroni przed kamicą żółciową. Jak wykazały prowadzone przez 10 lat badania z udziałem 25 000 kobiet i mężczyzn, u osób które piją rozsądnie ryzyko kamicy żółciowej spada o jedna trzecią. Brytyjskie badania zostały ogłoszone podczas dorocznego zjazdu ...
Zielona herbata zapobiega depresji
Zielona herbata nie tylko dla młodych
Ludzie w starszym wieku, którzy piją codziennie kilka filiżanek zielonej herbaty, są mniej skłonni do ulegania stanom depresyjnym – wynika z badań na japońskim Uniwersytecie Tohoku.
Zdrowa filiżanka kawy
Kawa na zdrowie
Picie kawy zmniejsza u mężczyzn ryzyko zachorowania na raka. Mężczyźni rozpoczynający dzień pracy od filiżanki kawy i regularnie pijący ten napój, są o 69 proc. mniej narażeni na ryzyko zachorowania na raka, w tym raka prostaty.
Polskie galaretki zdrowia
Polskie galaretki zdrowia
Być może już wkrótce na półkach sklepowych znajdziemy nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe słodkości. Na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej opracowano owocowe galaretki w czekoladzie o bardzo korzystnym działaniu.
Zdrowe tłuszcze też szkodzą
Zdrowe tłuszcze też szkodzą
Choć duża zawartość w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych pozytywnie wpływa na serce, może prowadzić do nieswoistego zapalenia jelit - ostrzegają naukowcy. O ich badaniach informuje serwis BBC.
Pasaż zakupowy