Polacy nie doceniają leczniczej siły roślin
Polacy nie doceniają leczniczej siły roślin
Wiedza na temat leków roślinnych jest w Polsce bardzo mała - często są one mylone z suplementami diety, a ich skuteczność niedoceniana - uważają farmaceuci z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. "Leki ziołowe to coś zupełnie innego niż ziołowe suplementy diety. Podlegają one takim samym ...
Brokuły zdrowe nawet dla płuc
Brokuły zdrowe nawet dla płuc
Brokuły są jeszcze zdrowsze niż do tej pory sądzono. Okazuje się, że zawierają substancję, która może pomóc chronić płuca przed poważną chorobą.
Szpinak doda Ci sił
Szpinak doda Ci sił
Amerykańscy naukowcy odkryli, że zielone liście szpinaku działają pobudzająco na rozwój mięśni Ekipa badaczy pod kierunkiem Ilyi Raskin z Rutgers Universuty w stanie New Jersey stwierdziła, że szpinak zawiera roślinny steryd, który wzmaga syntezę białek.
Zielona herbata hamuje wzrost raka
Zielona herbata hamuje wzrost raka
Składnik zielonej herbaty znacznie hamuje rozwój raka sutka u myszy - zaobserwowali naukowcy z USA. Badacze liczą, że ich praca pomoże stworzyć nowe metody prewencji i leczenia raka piersi.
Trudne życie na diecie bezglutenowej
Postęp w naukach medycznych umożliwia wczesne rozpoznanie celiakii. Jej leczenie, polegające na wprowadzeniu i stosowaniu ścisłej diety bezglutenowej pozwala na powstrzymanie rozwoju i zmniejszenie objawów choroby. Międzyuczelniany zespół naukowców ze Śląskiej ...
Produkty z pełnego ziarna obniżają ryzyko raka
Jedząc więcej produktów z pełnego ziarna i bogatych w błonnik można obniżyć ryzyko zachorowania na raka trzustki o 40 proc. - wynika z badań amerykańskich naukowców. Artykuł na ten temat zamieściło pismo "American Journal of Epidemiology".
Pasaż zakupowy