Nie krój marchewki – będziesz zdrowszy!
Nie krój marchewki – będziesz zdrowszy!
Przeciwnowotworowe działanie marchewki zostało udowodnione podczas wielu badań. Jednak okazuje się, że aby w pełni z niego korzystać, nie powinniśmy kroić marchewki przed gotowaniem.Nie krój marchewki – będziesz zdrowszy!
Jabłuszko dziennie dla zdrowia i urody
Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców. Wystarczy jedno jabłko dziennie, aby zachować nie tylko zdrowie, ale również szczupłą sylwetkę – przekonują naukowcy. Dlaczego warto jeść jabłka? Co stoi za cennymi wartościami tego owocu?
Dieta wegetariańska – dietą przyszłości?
Dieta wegetariańska – dietą przyszłości?
Wokół diety wegetariańskiej narosło w naszym kraju wiele mitów. Jej przeciwnicy wskazują, że niesie za sobą ryzyko niedowitaminizowania i skazuje organizm na poważne w konsekwencjach braki odżywcze. Zwolennicy powtarzają, że to najzdrowszy sposób odżywiania ze wszystkich możliwych. Gdzie ...
Jesteśmy zadowoleni ze swojego zdrowia
Większość Polaków zadowolona jest ze swojego stanu zdrowia i uważa się za osoby dbające o siebie, jednak niewielu podejmuje konkretne działania prozdrowotne, jak np. uprawianie sportu czy regularne badania profilaktyczne – wynika z sondażu CBOS.
Nie podejmujemy prób, by żyć zdrowiej
Polacy mają stosunkowo dużą wiedzę na temat zdrowego stylu życia, jednak nie wykorzystują jej w praktyce. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska, ponad połowa z nas nie chce prowadzić zdrowszego i bardziej aktywnego stylu życia.
To, zdaniem naukowców jest najzdrowsze
Po latach badań i tysiącach przeanalizowanych produktów żywnościowych oferowanych przez sklepy i supermarkety naukowcom w końcu udało się skomponować idealny posiłek. W skład „super-jedzenia” wchodzi m. in. wędzony łosoś, świeże warzywa i oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. – donosi ...
Gdzie leży przyczyna nadmiernej otyłości?
Gdzie leży przyczyna nadmiernej otyłości?
Odsetek dzieci z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie w alarmującym tempie. Coraz większe jest również zainteresowanie krajowymi programami społecznymi ułatwiającymi młodym ludziom dostęp do specjalistów, uzyskanie fachowej diagnozy i porad w zakresie diety oraz wsparcie przy odchudzaniu. ...
Po co nam błonnik w codziennej diecie?
Po co nam błonnik w codziennej diecie?
Coraz więcej osób kieruje się zasadami zdrowego odżywiania. W myśl dewizy „jesteś tym co jesz”, chcą być świadomi składników i wartości odżywczych poszczególnych produktów. Popularnym i często polecanym dla dobrego działania organizmu elementem diety jest błonnik. O tym jak ważne zadania ...
Sztuka prawidłowego parzenia herbaty
Herbata to jeden z najszlachetniejszych napojów na świecie. Tradycja jej parzenia przywędrowała do nas wraz z różnymi jej gatunkami. Aby wydobyć głębię smaku i aromatu, a także moc właściwości prozdrowotnych, warto wiedzieć jak ją przyrządzić.
Nieświeżą wędlinę można zareklamować
Nieświeżą wędlinę można zareklamować
O składnikach wędliny pakowanej dowiemy się z etykiety, sprzedawanej luzem – z wywieszki przy produkcie. Niestety, obowiązki informacyjne są rzadko przestrzegane przez sprzedawców – informuje U Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Pasaż zakupowy