Rumianek – lek z babcinego zielnika dla nerwusów
Rumianek – lek z babcinego zielnika dla nerwusów
Naukowcy potwierdzili skuteczność leku z babcinego zielnika: rumianek rzeczywiście koi nerwy. Wyniki badań opublikowano na łamach czasopisma "Journal of Clinical Psychopharmacology".
Papryka pomoże w walce z kilogramami
Doprawianie posiłków mieloną ostrą papryką może zmniejszać apetyt i pomagać w odchudzaniu – informuje pismo „Physiology &Behavio”.
Pita w nadmiarze może wywoływać halucynacje
Kawa stała się dla wielu niezbędną pomocą w codziennym stresie w miejscu pracy, ale konsumowana w nadmiarze może wywoływać słuchowe halucynacje – twierdzą naukowcy z australijskiego uniwersytetu La Trobe w Melbourne.
Jedzenie warzyw może pomóc w chorobie nerek
Jedzenie warzyw może pomóc w chorobie nerek
Jedzenie warzyw zamiast mięsa może pomóc pacjentom ze schorzeniami nerek. Dzięki wprowadzeniu do menu diety wegetariańskiej, organizm usuwa zbędny, toksyczny fosfor – informują naukowcy z Indiana University School of Medicine i Roudebush Veterans Affairs Medical Center.
Kontakt z przyrodą pobudza lepiej niż filiżanka kawy
Kontakt z przyrodą pobudza lepiej niż filiżanka kawy
Gdy czujemy się ospali i zmęczeni, to sygnał, że powinniśmy więcej czasu spędzać na łonie natury. Badania opublikowane w „Journal of Environmental Psychology” potwierdziły bowiem, że to przede wszystkim kontakt z przyrodą daje nam siły witalne i energię, a także wzmacnia naszą odporność.
Palisz papierosy? Jedz owoce i warzywa na zdrowie
Urozmaicony zestaw warzyw i owoców w diecie może obniżyć ryzyko zachorowania na najczęstszą odmianę raka płuc, zwłaszcza u palaczy – wynika z holenderskich badań, które publikuje pismo „Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention”.
Czy diety są bezpieczne dla naszego organizmu?
Czy diety są bezpieczne dla naszego organizmu?
Lato w pełni, a wraz z nią – jak co roku – sięgamy po mniej lub bardziej sprawdzone diety. Tymczasem nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo realizowane przez nas plany żywieniowe mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. O tym kto kontroluje kwestie odżywiania się Polaków, ...
Naukowcy: orzechy włoskie są bardzo zdrowe
Orzechy włoskie zawierają więcej przeciwutleniaczy i o lepszych właściwościach zdrowotnych niż jakiekolwiek inne orzechy – poinformowano podczas 241. zjazdu American Chemical Society.
Wiosenne nowalijki. Czy są bezpieczne dla zdrowia
Wiosenne nowalijki. Czy są bezpieczne dla zdrowia
Po długiej i mroźniej zimie jesteśmy spragnieni świeżych warzyw. Na sklepowych półkach i ulicznych straganach pojawiają się nowalijki. Bez większego zastanowienia chętnie po nie sięgamy. Ale czy są one na pewno bezpieczne dla naszego zdrowia?
Właściwe odżywianie wspomaga pamięć
Właściwe odżywianie wspomaga pamięć
Właściwe żywienie wspomaga pamięć i chroni przed chorobami, donoszą naukowcy.
Pasaż zakupowy