Alga AFA - właściwości, wartości odżywcze i zastosowanie algi AFA

Algi AFA fot. dreamstime

Zwana niewidzialnym wodnym kwiatem lub manną z nieba, pamiętająca czasy starożytności, alga AFA jest obecnie uznawana za superjedzenie i doskonały suplement diety. Ta niebieskozielona cyjanobakteria w czystej, pozbawionej toksyn postaci występuje tylko w jednym miejscu na Ziemi – w powulkanicznym jeziorze Klamath w Stanach Zjednoczonych. Alga AFTA sprzedawana na masową skalę, stanowi cenny składnik kuracji oczyszczających i wzmacniających organizm. Regularne suplementowanie Aphanizomenon Flos-Aquae poprawia nastrój, chroni nas przed stresem oksydacyjnym, chorobami urodegeneracyjnymi, a nawet rakiem!


Algi AFA (Aphanizomenon Flos-Aquae) są gatunkiem planktonowych cyjanobakterii należących do rzędu trzęsidłowców (Nostocales). Te mikroskopijnych rozmiarów niebieskozielone organizmy jednokomórkowe występują dziko w wodach słodkich na całym świecie, jednak jedynie jezioro Klamath zlokalizowane w parku narodowym w stanie Oregon jest siedliskiem wolnych od toksyn alg. Środowisko wodne dostarcza im minerałów, które sprawiają, że ich skład odżywczy jest unikalny i cenny. Powstały wskutek erupcji wulkanicznej zbiornik wodny stanowiący fenomen nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz także na skalę światową, odznacza się wysoką zawartością biodostępnych minerałów. Naturoterapeuci cenią tę mikroalgę ze względu na jej prozdrowotne właściwości i leczniczy potencjał.

Naturalna fabryka suplementów

Stanowiąca naturalny suplement diety, czysta niebieskozielona alga AFA występuje tylko w jednym miejscu na Ziemi – w niezwykle aktywnym geologicznie i bogato zmineralizowanym jeziorze Klamath. Aby cyjanobakterie mogły się tam rozwijać, potrzebują unikalnych czynników geograficznych i specyficznych warunków środowiskowych, np. określonej wysokości słońca, krystalicznie czystej wody czy dostępu do światła słonecznego przez 300 dni w roku. Takie warunki jest w stanie im zapewnić jedynie niesamowity po względem biologicznym zbiornik wodny w stanie Oregon. Algi AFA pojawiają się w słodkich wodach jeziora późnym latem i wczesną jesienią w ilościach umożliwiających zbieranie ich w celach handlowych. Przy sprzyjających warunkach wodę może zamieszkać aż 200 milionów funtów alg rocznie! W okresie zimowym, kiedy jezioro zamarza, algi pozostają w uśpieniu. Aphanizomenon Flos-Aquae w postaci sproszkowanej jest obecnie, tuż obok chlorelli i spiruliny, jednym z najczęściej kupowanych suplementów.


Aphanizomenon Flos-Aquae w postaci sproszkowanej jest obecnie, tuż obok chlorelli i spiruliny, jednym z najczęściej kupowanych suplementów. Fot. pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy