Dieta śródziemnomorska najlepszą dietą w 2019 roku

US News & World Report okrzyknął dietę śródziemnomorską najlepszą dietą 2019 roku. Dieta nie tylko zdobyła pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji, ale także zajęła pierwsze miejsce w następujących kategoriach: najlepsza dieta zapewniająca zdrowe życie, najlepsza dieta cukrzycowa, najlepsza na serce, najlepsza dieta roślinna i najłatwiejsza dieta do naśladowania.pixabay.compixabay.com

W opracowaniu US News & World Report oceniono 41 diet biorąc pod uwagę, utratę wagi, leczenie cukrzycy, choroby serca, składniki odżywcze, bezpieczeństwo i łatwość do naśladowania.

Dieta śródziemnomorska nazwana na cześć krajów położonych nad Morzem Śródziemnym, których mieszkańcy żyją dłużej i są zdrowsi niż większość Amerykanów, bogata jest w owoce i warzywa, orzechy i rośliny strączkowe, owoce morza i oliwę z oliwek i ma niską zawartość czerwonego mięsa, cukru i tłuszczów nasyconych.

”To naprawdę zdrowa, zrównoważona i kompletna pod względem odżywczym dieta” ‒ powiedziała Angela Haupt, zastępca redaktora naczelnego ds. Zdrowia w amerykańskim raporcie News & World USA Today.

Drugie miejsce zajęła dieta DASH. DASH została pierwotnie stworzona, aby pomóc pacjentom obniżyć ciśnienie krwi bez użycia leków. Dieta opiera się na kilku podstawowych zasadach, które regularnie przestrzegane mogą prowadzić do obniżenia ciśnienia tętniczego, redukcji poziomu cholesterolu we krwi oraz do uzyskania stałej wagi. Podstawą diety są są warzywa, owoce, produkty zbożowe i chudy nabiał.

Wysoko w rankingu uplasowały się także dieta flexitariańska i Weight Watchers (na krótko- i długoterminową utratę wagi).

Na samym dole rankingu znalazły się dieta Dukana, Body Reset, Whole30, Keto i dieta Atkinsa, które eksperci krytykowali za ich restrykcyjny charakter, trudności w prowadzeniu, jak i brak badań w celu poparcia wyników ich stosowania.
Ekologia.pl


Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy