Dlaczego po alkoholu jemy więcej?

Freeimages.com/Gözde Otman Freeimages.com/Gözde Otman
Dlaczego tak się dzieje, że po alkoholu rzucamy się na niezdrowe i tłuste jedzenie? Alkohol wzmaga nasz apetyt i skłania nas do spożywania wysokokalorycznego jedzenia. Ale nie tylko. Pod wpływem wysokoprocentowych napoi tracimy kontrolę nad tym co i ile jemy.
– wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma „Health Psychology”


Naukowcy z Liverpool University podzielili 60 kobiet na dwie grupy. Jednej grupie zaserwowano wódkę z lemoniadą, a drugiej bezalkoholowy napój z lemoniadą – przy czym w powietrzu rozpylono mgłę z wódki, aby stworzyć wrażenie, że w drinku jest alkohol.

Następnie przed uczestniczkami badania postawiono talerz z ciasteczkami. Osoby, które spożywały alkohol zjadły większą ilość ciastek niż osoby, którym podano placebo.

„Pokazuje to, że alkohol przyczynia się do zwiększania masy ciała poprzez zwiększenie spożycia żywności, a nie tylko przez kalorie pochodzące z alkoholu.” – przekonują badacze i dodają, ze picie alkoholu powoduje zaburzenia w odczuciu głodu, sytości czy nasycenia.

„Wyniki te podkreślają rolę alkoholu, jako przyczyny wzrostu masy ciała i sugerują, że potrzebne są dalsze badania, które pomogą zrozumieć sposób, w jaki sposób alkohol wpływa na przejadanie się. Jest to szczególnie ważne w obliczu nasilającej się epidemii otyłości na świecie.
Ekologia.pl

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy