Ekologiczne bambusowe szczoteczki do zębów ECOBAMBOO

Na polskim rynku pojawiły się ekologiczne, szczoteczki do mycia zębów z naturalnego bambusa − ecobamboo. Na polskim rynku pojawiły się ekologiczne, szczoteczki do mycia zębów z naturalnego bambusa − ecobamboo.

Szczotkujemy zęby kilka razy dziennie, generując duże ilości odpadów. Co kilka tygodni lub miesięcy każdy z nas wyrzuca opakowanie po paście do zębów (plastik i aluminium) oraz szczoteczkę do zębów. Obecnie na świecie ok. 7 miliardów ton plastikowych szczoteczek zalega na składowiskach odpadów. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?W ciągu 75 lat życia człowiek zużywa około 300 szczoteczek do zębów. Rozkład przeciętnej plastikowej szczoteczki do zębów trwa ok. 500 lat. Skala problemu jest ogromna – w konsekwencji plaże są zaśmiecane różnego rodzaju tworzywami sztucznymi. Według danych ONZ co roku przez śmieci w oceanach ginie ponad milion zwierząt (Ile plastiku znajduje się w europejskich wodach). Tej śmierci moglibyśmy uniknąć, gdyby ludzie zmienili swoje podejście do odpadów i pomyśleli o tym że śmieci nie znikają w momencie w którym się ich pozbędziemy.

Rozwiązaniem są alternatywne surowce. W wielu miejscach naszego globu ludzie stosują od tysięcy lat naturalne sposoby dbania o zęby, szczotkując je gałązkami drzew czy krzewów. Zaskakujące, że metody te ciągle świetnie się sprawdzają i w zupełności im wystarczają. Są jednak łatwiejsze sposoby, by dbając o higienę jamy ustnej, nie szkodzić środowisku.

Na polskim rynku pojawiły się ekologiczne, szczoteczki do mycia zębów z naturalnego bambusa − ecobamboo.

Dlaczego bambus? Bambus to wyjątkowo szybko rosnąca roślina (ok. 1m/24h), która nie wymaga intensywnego nawożenia i opryskiwania. W ciągu 6 lat życia pochłania więcej dwutlenku węgla niż jakiekolwiek inne drzewo. Poza tym jest mocny, ale przy tym lekki i elastyczny. Bambus wytwarza pozytywne jony ujemne, które wpływają na krążenie krwi oraz nasze samopoczucie. Ma w sobie naturalne środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki tym właściwościom nie atakują go szkodniki i  nie potrzebuje pestycydów.

Plantacja bambusa, By Tharish (Own work) [CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy