Jak oczyścić płuca ze szkodliwych substancji?

pixabay.com pixabay.com

Życie w mieście ma  sporo zalet, jednak jest bezwzględne, jeśli chodzi o nasze płuca. Smog, zanieczyszczenia, a do tego - dym papierosowy - to główne czynniki, które szkodzą układowi oddechowemu mieszkańców aglomeracji. W jaki sposób możemy chronić płuca i oskrzela przed szkodliwym działaniem toksycznych substancji?


Nadmierne obciążenie dróg oddechowych zazwyczaj przebiega bezobjawowo. Z czasem jednak pojawiają się takie dolegliwości, jak suchy kaszel, płytki oddech i zmniejszenie wydolności płuc, odczuwalne zwłaszcza przy wysiłku. Osłabieniu układu oddechowego często towarzyszą takie schorzenia, jak astma, alergie, zaburzenia pracy serca, a w skrajnych przypadkach - rak.

Ratunek dla zmęczonych płuc

Jako że, żyjąc w mieście, nie możemy całkowicie odizolować się od pyłu, dymu i smogu, powinniśmy zadbać o regularne oczyszczanie płuc za pomocą naturalnych środków. Pomoże nam w tym odpowiednia dieta i suplementacja ziołami.
Oto przykładowe produkty, które wzmocnią nasz układ oddechowy i pomogą usunąć z niego toksyczne substancje:

POKRZYWA

Od wieków stosowana w medycynie ludowej pokrzywa skutecznie przywraca siły witalne, a także wspiera wyprowadzanie toksyn z organizmu. Spożywanie naparów z jej ziela zapobiega ponadto anemii, oczyszcza krew i płuca, a także leczy reumatyzm, poprawia trawienie i zapobiega zakwaszeniu organizmu.

IMBIR

Świeże kłącze imbiru to silny środek przeciwwirusowy i przeciwzapalny. Spożywanie herbatek i naparów z tej rośliny ułatwia oddychanie, leczy infekcje górnych dróg oddechowych, a także łagodzi objawy astmy. Imbir można stosować również zewnętrznie – np. w formie okładów na plecy.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy