Kawa poprawia nastrój i wydajność organizmu

Kawa, a zdrowie. Wpływ kawy na zdrowie. Kawa, a zdrowie. Wpływ kawy na zdrowie.

Kawa – wiele osób nie wyobraża sobie bez niej początku dnia.  Pobudza nas do działania, ale może też powodować wrzody żołądka, arytmię, czy nadciśnienie. Czy na pewno? Najnowsze badania naukowe pokazują, że spożywanie kawy jest znacznie bezpieczniejsze niż sądzono.


Najnowsze wyniki badań naukowych wskazują, że spożywanie kawy w ilości 3-5 filiżanek dziennie wywołuje pozytywne efekty fizjologiczne. Dlatego, Instytut Żywności i Żywienia, który już od wielu lat dostrzega ten pozytywny wpływ kawy na zdrowie, uwzględnił ten produkt w znowelizowanej w 2016 r. Piramidzie zdrowego żywienia - graficznej postaci zaleceń żywieniowych dla populacji polskiej – powiedziała dr n. o zdrowiu Regina Wierzejska, ekspert Instytutu Żywności i Żywienia.

Czy picie kawy wpływa na nadciśnienie tętnicze? Zdaniem profesora Artura Mamcarza z Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nawyk picia umiarkowanej ilości kawy nie zwiększa ryzyka nadciśnienia tętniczego. Naukowiec wyjaśnia, że dochodzi wtedy do rozwoju tolerancji organizmu na działanie kofeiny, odpowiedzialnej za wzrost ciśnienia. Pozytywne wnioski płyną też z badań dotyczących związków pomiędzy piciem kawy a chorobą niedokrwienną serca, według których kawa może być nawet czynnikiem ochronnym.
Moim zdaniem
Ile filiżanek kawy dziennie pijesz?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy