Kurzajki skąd się biorą, jak wyglądają? Usuwanie i leczenie brodawek

fot. dreamstime fot. dreamstime

Kurzajki, a fachowo brodawki, to łagodne zmiany skórne, powodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego. W większości przypadków nie są ogromnie uciążliwe, ale zaraźliwe – jak najbardziej tak. Usunięcie ich to konieczność. Na szczęście jest na to wiele sposobów, począwszy od stosowania maści, przez wymrażanie, aż po wspomaganie czosnkiem.
 


Kurzajka to niełatwy i tajemniczy przeciwnik. Pojawia się nie wiadomo skąd. Znika w dziwnych okolicznościach. Czasem długo nie daje za wygraną, a wreszcie, kiedy jesteśmy już pewni, że udało nam się ją pokonać, niespodziewanie wraca. Jak z nią postępować, żeby wyeliminować problem na dobre i czy to w ogóle możliwe? Najpierw dowiedzmy się, co jest przyczyną powstawania kurzajek.

Brodawki na skórze: co je powoduje?


Kurzajki to efekt zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Wirus ten jest powszechny i szybko się roznosi. Ma kilka
Kiedy kurzajka boli
Do bolących kurzajek możemy zaliczyć te, które pojawiają się na stopach. Są one większe i przypominają odciski. Duże i rozległe brodawki bardzo często powodują ból podczas chodzenia.
odmian, które charakteryzują się inicjowaniem zmian skórnych w różnych miejscach na ciele. Najczęściej uaktywnia się w postaci brodawek zwykłych, wyrastających na dłoniach i palcach u rąk. Często występują też brodawki stóp i brodawki płaskie (na dłoniach i twarzy). Natomiast kłykciny kończyste, również powodowane wirusem HPV, dotykają sfer intymnych. Ten typ wirusa ma potencjał onkogenny. Najczęściej bytuje w organizmie nie dając żadnych objawów swojej obecności, a potem cofa się samoistnie. Bywa jednak, że może zapoczątkować proces rozwoju komórek rakowych.

Kurzajka: czy to boli?

Większość kurzajek nie powoduje żadnego bólu. Te na dłoniach i twarzy po prostu źle wyglądają. Ktoś mógłby zapytać, czy w takim razie trzeba je usuwać? Oczywiście, że tak. Kurzajką łatwo można kogoś zarazić, chociażby przez zwyczajny uścisk dłoni. Wirusa podarujemy innym poza tym korzystając z basenu, siłowni, wspólnej szatni czy prysznica. Dlatego trzeba utrudnić mu ekspansję i jak najszybciej pozbyć się brodawek. Poza tym, oprócz zdrowia swojego i innych, warto mieć na względzie również estetykę. Kurzajki to dość paskudne, kilku- lub kilkunastomilimetrowe narośle w kolorze skóry, o chropowatej powierzchni. Mogą występować pojedynczo, ale też w grupie, co tworzy jeszcze mniej zachęcający widok.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy