Mleko migdałowe ‒ właściwości, skład i zastosowanie mleka migdałowego. Jak zrobić mleko migdałowe?

Napój migdałowy wykazuje działanie antyoksydacyjne Napój migdałowy wykazuje działanie antyoksydacyjne. Fot. pixabay.com

Mleko migdałowe ma lekko słodkawy, delikatny smak, o wyczuwalnej orzechowej nucie. Napój z migdałów zyskuje na popularności ‒ doceniają go wegetarianie, weganie jak i mięsożercy. Ten marcepanowy płyn o aksamitnej konsystencji z powodzeniem może zastąpić mleko krowie. Warto poznać jego właściwości zdrowotne.


„Mleko migdałowe” nie jest czymś nowym. Podobnie, jak mleko zwierzęce, spożywane jest przez człowieka od tysięcy lat. Przygotowywane z orzechów przez ich moczenie, zmielenie i przesączenie przez gazę, może dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych.

Mleko migdałowe ‒ właściwości

Migdały, a więc i mleko z nich produkowane jest bogate w witaminy i składniki mineralne. W tym mlekopodobnym płynie znajdziemy między innymi fosfor, potas, magnez, żelazo, wapń, selen, a także witaminę E, witaminy B1 i B2, niacynę oraz foliany. Napój migdałowy bogaty jest w jednonienasycone kwasy tłuszczowe  (przy  jednocześnie  niskim stężeniu nasyconych kwasów tłuszczowych). Co może z tego wyniknąć dla naszego zdrowia?

Witamina E to silny przeciwutleniacz, który chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami. A to właśnie one odpowiadają za zachodzące w organizmie procesy starzenia! Witamina E jako jeden z najsilniejszych znanych antyoksydantów może nas także ustrzec przed rakiem. Jest także niezbędna do prawidłowego rozwoju płodu. Co ważne, mleko migdałowe zawiera najwięcej witaminy E spośród wszystkich napojów powstających na bazie orzechów.


Szklanka domowego mleka migdałowego dostarcza:
  • 30% zalecanej dziennej ilości wapnia
  • 10% dziennego zapotrzebowania na witaminę A
  • 25% zalecanej ilości witaminy D
  • 50% zalecanej ilości witaminy E
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy