Naturalne sposoby na oczyszczenie wątroby

pixabay.com pixabay.com

Nieodpowiednia dieta obfitująca w wysokoprzetworzone, tłuste produkty, alkohol i inne używki to czynniki, które po pewnym czasie mogą doprowadzić do przeciążenia wątroby. Objawia się ono najczęściej uczuciem lekkiego bólu w prawym boku. Na szczęście, istnieją naturalne sposoby na regenerację tego gruczołu.Wątroba jest odpowiedzialna za prawidłowy przebieg wielu procesów w naszym organizmie, np. oczyszcza krew z toksyn, wydziela żółć i odpowiada za magazynowanie niektórych substancji odżywczych. Jako że charakteryzuje się dość skąpym unerwieniem, sporadycznie odczuwamy ból w przypadku zbytniego obciążenia tego gruczołu. Warto jednak nie tylko doraźnie, lecz także profilaktycznie dbać o prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Z pomocą przychodzą nam naturalne suplementy na bazie roślin.
Oto najlepsze nutraceutyki, które wspomogą pracę tego wielofunkcyjnego gruczołu:


OSTROPEST PLAMISTY

Silybum marianum jest rośliną z rodziny astrowatych, która zawiera sylimarynę, czyli naturalny zestaw flawonoidów, które swoim działaniem znacznie przewyższają te, które są pozyskiwane w wyniku syntezy chemicznej. Chronią one wątrobę przed niszczącym wpływem toksyn, wykazują właściwości przeciwzapalne, regenerujące, a także zapobiegają marskości tego gruczołu. W przypadku zaburzeń pracy wątroby warto przeprowadzić przynajmniej miesięczną kurację dobrej jakości preparatami z ostropestu plamistego.


KARCZOCH


Cynara scolymus
to kolejna roślina z rodziny astrowatych, która zawiera związki mające zbawienny wpływ na wątrobę. Kwiatostany karczocha mają w swoim składzie antyutleniacze, a także inulinę stanowiącą silny. Z kolei jego liście i korzenie kryją w sobie cynarynę, która intensyfikuje wydzielanie żółci, jednocześnie obniżając poziom cholesterolu. Na rynku są dostępne suplementy zawierające ekstrakt z karczocha w postaci kapsułek lub płynu.


DZIURAWIEC

Hypericum perforatum to znane w naszym kraju zioło słynące ze swoich żółciopędnych właściwości. Zawiera ono flawonoidy, które rozkurczają drogi żółciowe i zmniejszają ryzyko powstawania kamieni żółciowych. Z tego względu warto zażywać suplementy z dziurawca tuż po obfitym w tłuszcze, ciężkostrawnym posiłku. Można je pić np. w postaci naparu z suszonych liści.

Przedstawione naturalne suplementy diety mają za zadanie zapobiec osłabieniu funkcjonowania wątroby, wspomóc jej regenerację, a także usprawnić detoksykację tego gruczołu. W przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych i innych objawów świadczących o chorobie wątroby, należy jednak zgłosić się do lekarza specjalisty.

Alicja Chrząszcz


Źródło: www.polki.pl
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy