Dieta pegan - Paleo Vegan - na czym polega?

http://nestle.media.pl http://nestle.media.pl

Co może powstać z połączenia diety wegańskiej i Paleo? Dieta pegan nazywana także dietą Paleo Vegan. O co w tym chodzi i co w tym nowego?


Dieta pegan to połączenie dwóch popularnych trendów żywieniowych: czyli diety paleo oraz diety wegańskiej.

Dieta paleo ma swoje korzenie w żywieniu naszych przodków, ponieważ opiera się na tym, co jedli ludzie pierwotni. A co jedli nasi przodkowie? Ich jadłospis opierał się na pokarmach wysokobiałkowych, a mało było w nim nabiału, zbóż, produktów skrobiowych i cukru. Z kolei weganizm, to spożywanie produktów wyłącznie pochodzenia roślinnego, czyli produktów na bazie zbóż, takich jak: pszenica, ryż, żyto, proso, owies oraz owoców i warzyw.

– Założenia obu tych diet uzupełniają się wzajemnie i tworzą ciekawy oraz zrównoważony jadłospis, wykorzystujący najlepsze elementy jednej i drugiej. Warto pamiętać, że dieta pegan jest bardziej oparta na daniach roślinnych, a mięso jest do nich dodatkiem – mówi Agnieszka Piskała.

Zarówno dieta paleo, jak i wegańska, zakładają spożywanie nieprzetworzonej i wysokojakościowej żywności – bez konserwantów, barwników oraz sztucznych substancji słodzących. Produkty powinny pochodzić od sprawdzonych dostawców, ale przede wszystkim muszą być świeże. Mięso powinno pochodzić od dostawców, którzy karmią zwierzęta warzywami. Przy wyborze ryb należy wybierać te, które zawierają jak najmniej toksyn. Są to m.in. sardynki, śledzie i sardele lub inne małe ryby. Unikać trzeba tych wysoko obciążonych rtęcią i innymi szkodliwymi dla zdrowia metalami ciężkimi.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy