Produkty fit, które wcale nie są fit

pixabay.com pixabay.com

Fit, slim, zero, light ‒ dietetyczna żywność zyskuje coraz większą popularność. Zastanawialiście się kiedyś ile z tych produktów naprawdę jest fit?


Batony proteinowe

Reklamowane jako zdrowa przekąska dla sportowców. W teorii –  pełne protein, sprawdzone jako źródło bezcennego dla ćwiczących białka, niskokaloryczne. W praktyce – pełne cukru, często z dodatkiem czekoladopodobnych (niskiej jakości) zamienników, tłuszczu palmowego. Są więc w stanie swobodnie nasycić po treningu, ale z całą pewnością przyniosą więcej szkody, niż pożytku.


pixabay.com


Jogurty owocowe

Polecane na śniadania – zdrowe, lekkie, pełne witamin i bogate w składniki odżywcze. Mają zapewnić dobry start i początek dnia, pozostawiając uczucie sytości i energię na aktywny poranek. Nic bardziej mylnego. Znowu na szczycie listy składników najwyżej znajduje się cukier, dalej wcale nie jest lepiej. Sztuczne barwniki, zamienniki i syntetyczne poprawiacze smaku. Nie uświadczysz w nich bynajmniej owoców. Radzimy przygotować jogurt własnej roboty -  prosty, mało czasochłonny i przede wszystkim o wiele smaczniejszy.


pixabay.com

Cudowne maszyny odchudzające

Machnij dwa razy nogą, raz ręką – a w wielu przypadkach nie machaj wcale, przypnij sobie na brzuchu i udach cud maszynę, a tkanka tłuszczowa będzie znikać w oczach. Ba! Zamieni się w atrakcyjną rzeźbę. I to bez wysiłku! Nie, bez wysiłku nic z tego nie będzie. Nie wierz reklamom i nie daj wyciągać z siebie kasy na bezskuteczne urządzenia, które odchudzą wyłącznie twój portfel. I pamiętaj – bez pracy nie ma kołaczy. Chcesz schudnąć i wyrobić porządne mięśnie? Zacznij ćwiczyć.
 
FIT musli

Zyskały miano zdrowych i lekkich, polecane są sportowcom i ćwiczącym aktywnie, pragnącym utrzymać formę i smukłą sylwetkę. Ale to niestety znowu kłamstwo. Gotowe mieszanki musli nie mają nic wspólnego ze zdrowiem. No, prawie nic – bo faktycznie, trafiają się pełnoziarniste, zawierające kilka zdrowych dodatków – i to właśnie o nich poinformują nas chwytliwe hasła na opakowaniu. Nie wspomną przy tym o tonie cukru, węglowodanów, syropu glukozowo-fruktozowego, tłuszczu palmowego i suszonych owoców – o których już za chwilę.


pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy