Wypij kawę przed treningiem. Kawa przyspiesza metabolizm i redukuje zakwasy

Dostarcza energii do treningu, motywuje do wysiłku fizycznego, pomaga spalać tłuszcz i redukuje zakwasy. Takie korzyści daje wypicie filiżanki kawy przed treningiem.Kawa może być sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami. Po pierwsze daje kopa i mobilizuje do aktywności fizycznej.
– Skłonność do podejmowania wysiłku fizycznego, a właściwie jej brak tkwi w naszych głowach. Często brakuje nam nie tyle siły, co motywacji. I tutaj jak najbardziej pomocna może być kawa. Z jednej strony stymuluje ona nasz organizm i dostarcza dodatkowej energii do działania, z drugiej strony pomaga oszukać mózg i zredukować uczucie dyskomfortu spowodowanego intensywnymi ćwiczeniami – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Jakub  Gawroński z De'Longhi Polska.

Po drugie – redukuje zakwasy, które potrafią skutecznie zniechęcić do podejmowania aktywności fizycznej.

Naukowcy z Uniwersytetu w Georgii udowodnili, że dawka kofeiny zawarta w dwóch filiżankach kawy znacznie redukuje zakwasy, które zwykle dokuczają po intensywnym wysiłku fizycznym. Wśród osób, która spożywają właśnie ten napój, odczuwalność bólu po treningu jest od 26 do 48 proc. niższa.

Po trzecie – kawa, a konkretnie zawarta w niej kofeina podnosi wydajność organizmu, przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu. Po czwarte hamuje łaknienie, pomaga pozbyć się nadwagi i utrzymać szczupłą sylwetkę. Odchudzającą moc kawy możemy podkręcić dodając do niej łyżeczkę masła lub oleju kokosowego. Taka mikstura nazywana jest kuloodporną kawą i cieszy się coraz większą popularnością.

Dietetycy podkreślają, że oprócz picia kawy należy również pamiętać o zasadach zdrowego żywienia. Żaden napój nie zastąpi pełnowartościowego posiłku. Całodniowy jadłospis powinien dostarczać wszystkich niezbędnych witamin i składników odżywczych w odpowiednich proporcjach.
Ocena (0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy